Smakuj mnóstwo odmian herbaty i bądź zdrów

Z czasem zwiększa się ilość entuzjastów trunku, jakim jest herbata. Ten fakt nietrudno dostrzec można przede wszystkim obserwując jak coraz dynamiczniej zwiększa się ilość herbaciarni a także profesjonalnych sklepów z herbatą. W wielu herbaciarniach pasjonaci tego trunku mogą posmakować herbat z rozmaitych stron świata, zaparzanych według należytychreguł i smakowanych w specjalnych do tego celu czarkach.

zielona herbata

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast każdy sklep z herbatą posiada teraz niesłychany wybór, zaś instrukcje dotyczące przyrządzania, przekazywane kupującym przez starannie przeszkolone ekspedientki, od razu sprawiają, iż każdy zaczynający swą przygodę z herbatą, staje się jej prawdziwym koneserem. Pomimo tak wielkiego wachlarza propozycji, ciągle najchętniej kupowana jest czarna i zielona herbata. Dużym powodzeniem cieszy się przede wszystki wymieniona jako druga. Każda bowiem herbaciarnia czy sklep proponuje ogrom jej rodzajów.

Najbardziej znana zielona herbata to Sencha, która jest wyszukana z lekko wyczuwalną nutką goryczki. Powinno się smakować ją po jedzeniu, gdyż powszechnie znane są jej właściwości wspomagania trawienia. Bancha, zielona herbata o dużych sztywnych liściach zalecana jest zaś do spożycia przed snem, ponieważ zawarty w niej procent teiny wydaje się niezwykle malutki.Nierzadko wzbogacona jest ona preparowanym ryżem oraz prażoną kukurydzą. Najznakomitsze rodzaje zielonej herbaty to Tamaryokucha i Gyokuro Asahi.

Czy to herbaciarnia czy sklep z herbatą, w każdym z tych miejsc, konieczną propozycją jest również oryginalna herbata czerwona Oolong. Rozpowszechniona jest ona jako niedofermentowana albo półfermentowana, a jej wywar przyjmuje odcienie od brązowawego do delikatnego odcienia bordowego. Na zainteresowanie zasługuje także Pu Erh – czerwona herbata o szczególnych leczniczych właściwościach i głębokim, ziemistym smaku.Kolejne, warte poznania aromaty, których należy spróbować mają na pewno wielorakie gatunki białych i żółtych herbat.

czerwona herbata

Źródło: pixabay.com

Herbata, mimo swojego powszechnego stosowania, to trunek szczególnie znakomity. Z tego też powodu, warto skorzystać z możliwości, iż pomnażające się herbaciarnie i sklepiki pozwalają nam skosztowanie jej różnorodnych smaków. Nawet jeżeli ktoś nie przepada za tym trunkiem, ogromny wybór jego rodzajów z pewnością umożliwi odnalezienie czegoś dla siebie. Herbata bowiem to nie jedynie pospolity napój, to również najlepsze chwile z bliskimi oraz niesamowite rozmowy.