Odnaleźć swoją wewnętrzną motywację i nauczyć się języka obcego

Pragniesz pochwalić się czymś? Posiądź rzadką umiejętność, zaskocz czymś niezwyczajnym. Możesz przecież zostać morsem, fakirem czy połykaczem ognia. Nieźle brzmi, prawda? Możesz też powiedzieć, że prowadzisz czynną naukę języka tybetańskiego, wyciągnąć słownik i pokazać niedowiarkom, że faktycznie umiesz czytać w tym nieznanym języku. Możesz robić wiele rzeczy, zdecydowanie największym twoim zagrożeniem może być nie dane wyzwanie, a zbiór niewykorzystanych możliwości.

Nauka w grupie

Autor: U.S. Army Corps of Engineers Europe District
Źródło: http://www.flickr.com

No tak, moc możliwości to często zdradliwa ułuda wyboru, to perspektywa działania nakierowana na osiąganie więcej i więcej, chociaż jednocześnie, tkwimy w tym samym miejscu. Wspomniany wcześniej język tybetański (lekcje tybetańskiego) to tylko przykład, tak samo możemy powiedzieć o nauce języka węgierskiego czy nauce języka ukraińskiego (węgierski dla ambitnych), kupujemy wszystkie niezbędne książki, słowniki, lecz zamiast rozpocząć naukę, tkwimy w miejscu i liczymy chyba na jakąś podpowiedź, na sygnał start, który ktoś ma ogłosić.

Taki sygnał nie pokaże się nam, podobnie, jak nikt nie powie nam, żebyśmy w końcu zdecydowali się na coś: wóz albo przewóz, lepsze coś niż nic, lepiej później niż wcale. A ty ciągle stoisz w miejscu i myślisz, co wybrać, a lata uciekają.

Jeśli prezentowany artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, nie wahaj się i przeczytaj szczegóły tutaj tłumaczenia symultaniczne warszawa – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe dane.

Tak dochodzimy do punktu, w którym trzeba się dalej określić. Załamać się? Czekać na rozwój zdarzeń? posłuchać rad starszych znajomych czy może udać się do doradztwa zawodowego? Nic z tych rzeczy. Może zabrzmi to podejrzanie, ale musisz wsłuchać się po prostu w swój wewnętrzny głos. Jak to zrobić?

Najprościej, wiesz, w czym dajesz sobie radę lepiej niż inni, w czym zawsze przewyższałeś innych, a w jakich dziedzinach byłeś słabszy. To najłatwiejszy sposób, żeby „prześwietlić” siebie na nowo, by odnaleźć wewnętrzną siłę. To także najuczciwszy sposób, żeby zabłysnąć w swoim fachu, specjalizacji, która jest w tobie, tli się gdzieś wewnątrz ciebie, ale z z racji różnych rzeczy, złych wyborów, życiowych wypadków, zatraciłeś to, co teraz zamierzasz odzyskać. Do dzieła!