Leczenie zeza u osób dorosłych jest jednakowo istotna

Zez jest schorzeniem, które cechuje się nierównoległym sformowaniem gałek ocznych. Zwykle towarzyszą mu przeróżne zaburzenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem jednostronnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu. U najmłodszych najczęściej uwidacznia się zez zbieżny, natomiast u osób dorosłych rozbieżny. operacja zeza u dorosłych jest możliwa. Przed zabiegiem pacjent jest dobrze zbadany, co w znacznym stopniu zezwala przeciwdziałać dwojeniu pooperacyjnemu.

Pomimo niebezpieczeństwa wystąpienia powikłań, wiele ludzi dorosłych z zezem jest operowanych z należytym efektem.
Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Terapia zeza u osób dorosłych jest równie ważna jak u dzieci. Błędem jest traktowanie zeza u dorosłych pacjentów tylko jako kłopot kosmetyczny, w czasie kiedy skuteczne i dobre leczenie powinno usunąć uciążliwe i przykre Objawy subiektywne i zakłócenia wzroku hamujące pracę. Nie powinno się również ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych osób brzydki duży zez bywa przyczyną kompleksów, małej samooceny, a nawet depresji, a więc operacja zeza ze względów kosmetycznych może mieć także znaczenie społeczne. Zabieg taki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, albo ogólnym. Chory przebywa w ośrodku kilka godzin, po czym powraca do domu z zaleceniem stosowania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, oprócz leczenia zeza zajmuje się także kuracją wielu innych chorób w obszarze oka. Specjalistyczne urządzenia dopasowane do czynności w okolicy tak delikatnego organu, pozwalają na skrupulatne wykonanie wszelakich zabiegów.