Jaką konsolę kupić – PS3 czy Xbox 360?

Świat gier, nazwijmy je, komputerowymi, jest ogromną gałęzią przemysłu rozrywkowego, która ma swoich topowych twórców, legendarne marki, swoje targi nowości, wartościowe wyróżnienia… Jest to obecnie tak ogromna branża, jak cały przemysł produkcji kinowych z jego studiami w Hollywood i najsłynniejszymi producentami.

Gry towarzyszyły komputerom, od kiery te potrafiły wyświetlić na ekranie nieco więcej, niż sam tekst (tak jak w systemach UNIX). Ukazały się pionierskie tytuły, przykładowo Bomberman, Pacman oraz pozostałe legendy, jednak szybko uznano, że zapotrzebowanie na tego typu zabawę wciąż wzrasta, a nie każdy chce, czy jest w stanie zdobyć komputer. Dlatego pojawiła się całkiem nowa gałąź produktów, inna partia rynku gier, poświęcona wyłącznie im. Pojawiły się pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Najbardziej znane konsole, zaczynając od starszych, to NES (japoński sprzęt, Nintendo Entertainment System), który w naszym kraju z pewnych względów nie był osiągalny, dlatego ukazały się jego odpowiedniki, do dzisiaj kurzące się w licznych mieszkaniach: <strong>Pegasus</strong>. Te małe konsole podłączane do ekranów telewizora, umożliwiały granie w Contrę czy pierwsze części Mario Bros. Już w latach 90′ rzesze dzieciaków oblegały każdy sklep z grami, kasetami i pierwszymi krążkami CD.</p>
<p>Wraz z rosnącym poziomem elektroniki i zapotrzebowaniem na coraz bardziej zaawansowane gry, lepszą grafikę i żywsze [TAG=animacje’ title=’Blackgames.pl – konsole’ style=’margin:8px;’/></p>
<div class=
Źródło: Blackgames.pl

, powstały konsole Sony Playstation, na które firma Microsoft, która nie patrzyła bezczynnie, odpowiedziała konsolą XBOX. Wciąż rozrastało się grono maniaków, pojawiały się coraz nowsze rozwiązania, a także, co oczywiste, w postępie geometrycznym ukazywały się na rynku znakomite tytuły.

Dziś najpopularniejsze urządzenia to XBOX 360 oraz Playstation 3 Wyposażone w mocne, markowe procesory, pojemne dyski i połączenie z Internetem.

Szukasz podobnych materiałów na prezentowany tutaj temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej dozbrojki do gum a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Najpopularniejsze gry na XBOX 360 to seria Battlefield, polski Wiedźmin czy Assassins Creed, a gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje serii GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Pomniejszym konkurentem wśród takich maszyn, choć nadal niezwykle powszechnym, jest japońska, niewielka konsola NDS. Ukazana już niemal dekadę wstecz, nadal ma mnóstwo pasjonatów, którzy tworzą nowe gry na NDS, a także tych, którzy takie gry kupują i przy nich spędzają wolny czas.