Waga wędkarska – czy warto inwestować w ten artykuł?

Każdy wędkarz, wybierając się na połów, marzy o sporej rybie, którą da się się pochwalić familii, a głównie kolegom. Historie o wyjątkowych okazach są przekazywane z straszliwą satysfakcją. Zwykle rozmiar złowionej ryby demonstruje się dłońmi. Co natomiast wtedy, jeśli pragniemy znać, jaką masę miała nasza ryba?

zobacz tu

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Na obecną chwilę niezmiernie wzięte są wagi mechaniczne. Nie potrzeba do nich baterii, więc wskutek tego nie powinno się troszczyć o ich naładowanie. Są bezproblemowe w obsłudze, a do tego mnóstwo z nich posiada rozwijaną miarkę o rozciągłości jednego metra. Pozwala nam to na natychmiastowe zmierzenie złowionej ryby. W sprzedaży są tego typu wagi, jakie demonstrują nam balast zdobyczy do dwudziestu czy czterdziestu kilogramów. Warto namyślić się na jakie wypady będziemy jeździć, tak aby nie okazało się, iż miara nie obejmie obfitości ryby. Waga wędkarska nie jest potężna, zajmuje malutko miejsca, można ją nosić w większej kieszeni koszuli – kieszonkowa waga. Tego typu wagi znajdują także wykorzystanie w miejsca zamieszkania lub [dji mavic mini] ogródku, więc są uniwersalne. Jeśli chodzi o drugi gatunek, jakimi są przyrządy elektroniczne do mierzenia masy, oferują zarówno metrowe miarki. Pewne posiadają profilowane zaczepy przystosowane do ręki, aby swobodniej można było zważyć złowione ryby. Przy zakupie należałoby zwrócić atencję, czy ekran jest podświetlany. Zezwoli to na użytkowanie wagi podczas nocnych połowów i przy słabej widzialności, bez potrzeby użycia latarki. Światło najczęściej gaśnie samoczynnie po 10 sekundach, co szczędzi baterię. Ich skala to w większości wypadków do dwudziestu pięciu kilogramów, mimo to są również warianty, którymi zważymy rybę czterdziesto-kilogramową. Ich walorem jest funkcja tarowania i spisywania wyników. Dzięki temu można bez skrępowania w każdym punkcie po pewnym czasie pochwalić się swoim uzyskiem. Niekiedy praktyczną funkcją jest także transformacja jednostek. Nie raz bowiem zdarzają się podróże za granicę na ryby i cudzoziemcy chcąc admirować okaz nie będą czasem mogli dowiedzieć się konkretnie ile on waży.

wędkarstwo

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomym jest, że każdy człowiek wie, iż najistotniejszym sprzętem podczas eskapad na ryby jest wędka. Bez niej nic nie poczynimy, chyba, że planujemy łowić rękami bądź za wsparciem sieci. Pragnąc jednak pochwalić się prywatnym unikatem, a też samemu szczegółowo wiedzieć, jaki rezultat uzyskaliśmy, wskazane jest aby zainwestować w sprzęt, jakim jest waga wędkarska. Przyzwoli ona nam na zapisanie wyników i także niekiedy przyda się w domostwie.