W jaki sposób przygodę przygodę z łyżwami czyli krótki poradnik dla wszystkich chcących nauczyć się jeździć

Zimowa pora w mieście nie musi być bardzo nudna, na pewno można znaleźć sporo ciekawych rzeczy które można zrobić. Do dyspozycji przecież będą baseny, kluby fitness, a dla tych, którzy się nie boją ubrania łyżew także lodowiska. W wielu miastach znajdują się kryte ślizgawki, otwarte bez względu na aurę, a jeśli tylko jest odpowiednio zimno, to funkcjonują również lodowiska otwarte.

sporty zimowe

Autor: Sport-shop.pl
Jednak sporo osób nie chce się wybrać na ślizgawkę, ponieważ nie umie jeździć, i uważa to za niezwykle trudną rzecz. Inni się z kolei tłumaczą brakiem swoich łyżew, ale także jest to po prostu zwykła wymówka. Jeśli chodzi o drugi argument, to przy każdej ślizgawce funkcjonują wypożyczalnie, w których za kilka złotych pożyczyć się da parę łyżew. Rzecz jasna jeżeli ktoś planuje większą ilość jeżdżenia, to warto żeby zakupił swoje, lecz do dwóch wizyt na lodzie zupełnie wystarczy wypożyczenie. Cena za wypożyczenie łyżew waha się najczęściej od paru do dziesięciu złotych, tak więc nie jest jakoś strasznie wygórowana, na podobnym poziomie także kształtują się ceny za lodowisko.

O ile łyżwy figurowe można bez żadnego problemu pożyczyć, to kłopotliwe dla wielu osób jest to, że absolutnie nie wie jak jeździć na łyżwach. Początkowo wydaje się to strasznie trudne, zwłaszcza z utrzymaniem równowagi na lodzie. Jednak wystarczy trochę potrenowania i zapoznania się z podstawami, żeby w pełni cieszyć się tym wspaniałym sportem.

łyżwy
Początkowo, przed wyjściem na taflę lodu, można trochę pochodzić na łyżwach hokejowych, w ten sposób można się zacząć uczyć utrzymywania równowagi. Będąc już na lodzie na początku można się trzymać band, a po oswojeniu rozpocząć chodzenie.

Czy ten tekst wciągnął Cię bez reszty? Jeżeli tak, to zobacz również inny pomocny portal, który posiada podobne fascynujące informacje.

Nie trzeba się przejmować tym, że się upada, czy że prawie stoi się w jednym miejscu, każdy kto umie jeździć również tak zaczynał dawno temu. Kiedy stanie i wolne chodzenie nie będzie już stanowić problemów, to kolejnym etapem będzie próbowanie jazdy. W tym celu należy się lekko odpychać nogami na zmianę, dzięki temu powoli zacznie się jeździć do przodu. Równocześnie z nauką jazdy do przodu trzeba również nauczyć się hamowania, to również jest bardzo istotny element łyżwiarstwa. Polecamy stronę .