Akwarystyka – hobby dla wnuka, taty i dziadka

Marzysz o psie, jednak Twój tryb życia skazałby czworonoga na ciągłą samotność? Przeraża Cię sprzątanie kociej kuwety? A może masz uczulenie na sierść i nawet chomik wywołuje u Ciebie przykre objawy? Na wszystkie te kłopoty jest rozwiązanie. Akwarium! Rybki nie nie zatęsknią za Twoją osobą, nawet jeśli zamarzą Ci się długie wakacje. Nie spowodują reakcji alergicznych. Za to doskonale podkreślą pasję gospodarza, a nawet zastąpią telewizor. Akwarystyka to wspaniałe hobby.

akwarystyka

Dbanie o akwarium to podstawowa czynność, jaką wskazane jest co pewien czas wykonywać (obok karmienia), jeśli chcesz, aby żyjący w nim przedstawiciele fauny byli dla Ciebie widoczni a co najważniejsze zdrowi. Jeśli dopiero odkryłeś w sobie owe nowe hobby, zdaj się na odpowiednią firmę – szczególnie gdy przeznaczone jest dla rzadkich czy egzotycznych gatunków zwierząt. To, jak dbać o podwodny świat ryb, skorupiaków i roślin, zależy od rodzaju wody (słodka lub słona) i zamieszkujących je zwierząt.

W związku z tym zanim nabędziesz pokaźne, dwustulitrowe akwarium, postaraj się zaczerpnąć jak najwięcej wiadomości na temat indywidualnych potrzeb bytowych poszczególnych, godnych uwagi gatunków. Niektóre z nich potrzebują sporego więcej uwagi i kosztów związanych z utrzymaniem. Te informacje mają duże znaczenie – od nich będzie zależeć wygląd i wyposażenie akwarium.

kolorowe rybki

Autor: Jim G
Źródło: http://www.flickr.com

Zwłaszcza duże akwarium, bogate w zwierzęta (zobacz koniecznie – hurtownia akcesoriów dla psów maxy) i rośliny wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Zanim zdecydujesz się na kupno akwarium wraz z całym osprzętem : akwarium filtry , zwierzętami, roślinami, tłem, przejrzyj literaturę fachową, strony oraz fora internetowe, odwiedź kilka sklepów akwarystycznych lub zoologicznych. W tych miejscach, otrzymasz najwięcej szczegółowych informacji, na temat jak dbać o akwarium. Akwarium, nie istotne o jak wielkich gabarytach, to świetna rozrywka i doskonała lekcja biologii jednocześnie – zwłaszcza dla najmłodszych. Dlatego nie bój się realizacji swojego marzenia – spektakl z wodnymi stworzeniami w roli głównej pochłonie Cię bez reszty.