Skitouring – czym jest oraz co należałoby o nim wiedzieć?

Skitouring to pojęcie, które oznacza górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast korzystać z wyciągów, mogą wędrować w górach na nartach, co przynosi im możność ciekawych przeżyć, i również poprawy swej kondycji. Poniektórym jednostkom chodzenie pod górkę na nartach zdoła wydawać się wprost nieosiągalne, niemniej dzięki stosownemu wyposażeniu – jest to realne.

Znaczącym fragmentem wyposażenia do skitouringu jest materiał, jaki nakleja się na ślizg. Rzecz jasna nie może to być pierwszy lepszy wyrób – użytkuje się moherowy czy też syntetyczny. Ważkie jest to, by włoski materiału były ułożone w jednym kierunku. Dzięki temu narty nie ślizgają się, bez obaw więc wolno wędrować na nich pod górę. Drugim koniecznym, jednakowo znaczącym elementem są należyte wiązania, których zadaniem jest trzymanie buta jedynie z przodu. Narty do skitouringu – sprawdź również różnią się od typowych nart ofiarowanych do jazdy po zaśnieżonych stokach. Przede wszystkim są one sporo lżejsze. W chodzeniu po górach pomagają także kijki, jakimi można się podpierać. Jeżeli posiadamy fachowy sprzęt do skitouringu, to niewątpliwie migiem nabierzemy wprawy w tej interesującej sferze.

narty-góry-obrazek

Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się w wyjazd w góry, z pewnością musimy zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Czy wiesz, gdzie również możesz przeczytać analogiczne wiadomości? Jeżeli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść (http://wilanow.varsovia.edu.pl/) zaprezentowanego w tamtym miejscu artykułu.

Bezsprzecznie wiemy, iż pogoda w górach umie być bardzo zmienna, więc zwyczajna odzież (Bluzki XXL) oferowana poprzez zwyczajne marki nie zawsze może się sprawdzić.

Wspaniałą, polecaną marką specjalistycznej odzieży jest marka summit series oferująca odzież, plecaki, oraz także buty – klik. Wszystkie artykuły linii summit series pozostały zaprojektowane we współpracy z fachowymi alpinistami, podróżnikami oraz sportowcami. Odzież oraz obuwie tej marki charakteryzują się wspaniałą jakością, a sam asortyment również jest niezwykle szeroki. Poszukując wybornej, solidnej, niezłomnej na różne warunki atmosferyczne odzieży, na pewno musimy poznać się z propozycją Summit Series.