Języki zagraniczne, które powinny być przydatne w podróżach

Co to jest? Można usłyszeć, gdy prezentuje się jakieś osobie przykładowe teksty z języka hindi czy napisane w języku indonezyjskim. No cóż, trzeba przyznać, że te języki robią wrażenie, wprowadzają zakłopotanie i zdziwienie, powodują krępującą ciszę albo prowokują myślenie w stylu, jaki dziwny jest ten świat. A co, jeśli spotkamy kogoś, kto taki język zna, a nie pochodzi z tego kraju? Będziemy zadziwieni!

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Ale zanim to nastąpi wypowiemy banalną prośbę: powiedz coś po… No tak, „banalna”, gdyż ludzie, którzy posługują się przykładowo chińskim czy arabski, a są z naszego kraju co rusz słyszą takie delikatne zapytanie. Niejednemu jednak będzie to pasować, jest miło, kiedy można komuś zaszpanować, drugi natomiast zamknie się w sobie i wkurzy na dodatek, nie będzie chciał spotykać się z ludźmi, albo nie będzie chwalił się, że posiada taka ciekawą umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny nie wspomni o jego ciekawych umiejętnościach…

Niemniej, jest zdecydowanie więcej zalet w takim stanie rzeczy, lecz przykładowo nauka języka hindi (język indonezyjski) i dostępne słowniki czy podręczniki to oczywiście niełatwa sytuacja. Trudno oczekiwać, żeby takie pomoce naukowe sprzedawane były przez księgarnie, ich tam zwyczajnie nie ma.

Taka problematyka jest dla pewnych osób nieco dyskusyjna. Jeśli chcesz poznać inne zdania na analizowane tu zagadnienie, to przeczytaj więcej opinii na ten temat.

Ale można zawsze jednak zakupić książki przez Internet, słowniki w Internecie. Jeśli chodzi o język indonezyjski to sytuacja jest trudniejsza. Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej fachowymi pomocami.

Intratną propozycją są jeszcze dwa języki: holenderski (niderlandzki) i islandzki (nauka islandzkiego). Nauka tegojęzyka holenderskiego przydaje się zwłaszcza osobom wybierającym się do Holandii w celach zarobkowych, ten drugi zaś można potraktować, jako wydatek we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, identycznie, jak inne pomoce dydaktyczne są dobrze dostępne. Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest jednak gorzej,ale dla chcącego nic trudnego.

Znajdujące się tu uwagi z www (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Hiszpania) to cenne źródło informacji – z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ odnosi się problematyki omówionej w tym artykule.