Jeśli hobby przemienia się w zawód, to w takim wypadku poza dużymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu

Każde hobby kosztuje, jedno więcej, drugie nie tak dużo. Jeżeli zaś hobby przemienia się w zawód, to wtedy poza większymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu. Niestety rozwój kosztuje, jeśli się rozwijamy w konkretnej dziedzinie to musimy inwestować w naszą zawodową pasję, do momentu gdy osiągniemy pełnię umiejętności, w tym co robimy. Choć nawet, jeżeli dotrzemy do celu który sobie upatrzyliśmy wydatki wcale się nie skończą. Kształcenie to ciągłe inwestowanie w siebie. Także pisarz płaci duże koszty własnego rozwoju, mimo, iż dużo osób w to nie może uwierzyć.

sprzęt studyjny

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma super, dużo postronnych obserwatorówtak myśli, nie dość, iż siedzi w swoim mieszkaniu to również może pisać, gdzie mu się podoba. Może wyjechać nad morze, wynająć chatkę nad samym brzegiem i tworzyć. Może również schować się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą jednak ci, co tak twierdzą o tym, iż ego typu sposób życia też kosztuje. Mało który twórca może sobie pozwolić na takie życie. Tylko niektórzy, tym bardziej w Polsce. Reszta nie ma tak dobrze, czekają dopiero na swój czas, a do tego momentu zarabiają jak wszyscy – ciężką pracą.

Jasne, ktoś powie, jeśli nie ma tak dobrze to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy czy fotografowie. Nie musi przecież kupować drogiego sprzętu studyjnego typu adaptery takie jak na stronie , gitary i wzmacniacze. Nie jest zmuszony, by zainwestować w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie musi tak jak

studio

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

zawodowy fotograf sesje zdjęciowe wrocław wkładać swój oszczędności w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest też od kupna sprzętu studyjnego typu dyfuzor jak na stronie , nie inwestuje w nowe lampy czy w najwyższej klasy obiektywy. Pisarzowi kiedyś wystarczała maszyna do pisania lub notatnik. Teraz posiada laptopa.

Tego typu przekonanie jest błędne, gdyż pisarz, tak samo jak inni specjaliści lokują pieniądze w siebie cały czas. Przecież taki człowiek musi jak najwiecej czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a lektury do tanich nie należą. Powinien uczęszczać na szkolenia, dokształcać się, zawierać kontakt z ludźmi z branży, chodzić na spotkania branżowe, które przeważnie do tanich nie należą. Musi także łapać natchnienie, zmieniać otoczenie, chodzić na spektakle i do kina. To przecież wszystko kosztuje. Zgadza się, iż nie potrzebuje kosztownego sprzętu do samego pisania. Starczy notatnik oraz długopis. Jednakowoż, żeby zapełnić mózg pomysłami jest zmuszony najpierw włożyć pieniądze w samorozwój.