Fascynujące gry – Xbox 360, Wii, Playstation 3

Ten tekst jest dla wszystkich tych, którzy nie posiadali nigdy konsoli, ani nie orientują się, czym ona tak naprawdę jest i do czego służy. Opiszę też, czym się ona różni od komputera, jakie są jej typy i komu ją można najbardziej polecić. Konsola to w istocie komputer, odróżniający się od normalnego PC funkcjonalnością. Jest to urządzenie dedykowane wyłączne do gier wideo.

Konsoli nie można po nabyciu ulepszać, dokupując świeższe elementy, tak jak praktykuje się to w wypadku klasycznego komputera. Stanowi ona zamkniętą całość, do której da się dodać jedynie części peryferyjne, takie jak karty pamięci, joysticki, głośniki i ekran.

Na rynku obecnie znaleźć można kilka wartych uwagi urządzeń. Firma Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 2 i Playstation 3 (niebawem Playstation 4). Firma Billa Gatesa posiada w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol lepszych generacji dochodzą do 1300zł, zależnie od fakultatywnych dodatków.ważne informacje (serwis www)Wydając mniej pieniędzy można kupić Playstation 2 – tutaj ceny oscylują około 400zł za nowy egzemplarz.

Gry na konsole w Blackgames

Na wszystkie cztery najpopularniejsze konsole wyszło mnóstwo interesujących produkcji, głównie strzelanek (First Person Shooter), symulatorów wyścigów i zręcznościówek. Najlepsze gry na PS2 to z całą pewnością Guitar Hero, w którym możemy wcielić się w najbardziej znanych gitarzystów. Pochwalić trzeba też znakomitą grę wyścigową Gran Turismo 5. Na PS2 wyszło mnóstwo klasycznych już serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3, ze względu na lepszą konfigurację, oferują znacznie lepszą grafikę. Największe hity to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś posiada nawet bogatsze spektrum. Specjalne gry na XBOX 360 wspierają wyjątkowy kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu gracza i przeniesienie go na rozgrywkę. W gatunku znajdziemy wiele produkcji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta też może się poszczycić rewelacyjną polską grą fabularną Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Niedawno popularne stały się wygodne netbooki i tablety, pozwalające na stały dostęp do internetu.

Kliknij ten link łapa szczęścia! Tam znajdziesz ciekawe informacje na to zagadnienie, omówione w tekście.

Ciekawą opcją dla każdego posiadacza takich urządzeń mógłby być zakup konsoli. W ten sposób dałoby się komfortowo oddzielić rozrywkę od pracy.