Rozrywka dla dzieci i doroslych

Od kilku lat gry planszowe strategiczne, logiczne czy podróżne opanowują oprócz serc młodzieży również często serca dorosłych. Razem podbijają mocarstwa, walczą z potworami, współzawodniczą o niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się produktami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Autor: Parker

Renesans gier planszowych

Gry planszowe to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu z kilku powodów: edukują, rozbudowują wyobraźnię, słownictwo, refleks, twórcze myślenie, uczą zdrowej rywalizacji, a w szczególności są wyjątkową zabawą. Ich oczywistą zaletą jest fakt, że można wziąć je ze sobą na weekendowy wyjazd czy na wczasy, ponieważ są bardzo poręczne.

Jeżeli taka tematyka Cię intryguje, to kliknij ten link, gdyż bardzo zbliżone tematy prezentuje właśnie ten serwis (http://www.talentum.pl/kursy-maturalne-online/). On także jest wartościowy.

To z pewnością dobra opcja i ciekawsze rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą jak zorganizować sobie czas bez gier komputerowych.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Frajda dla pociech i dorosłych

Gierki planszówkowe dedykowane dzieciom na pewno są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Ten wizerunek gier planszowych dawno nie jest prawdziwy. Oprócz gier planszowych dla dzieci wybrać można spośród licznych pozycji gry dla dorosłych. Niełatwo wyobrazić sobie przecież przedszkolaka grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Często się w ostatnim czasie mówi się o wadze strategicznego myślenia w biznesie. Jest wiele firm oferujących szkolenia mające nauczyć strategicznego myślenia. Często za swe usługi żądają dużych kwot. A wystarczy sprawić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie planów będzie nawykiem, który zaprocentuje.