Kosmetyki ekologiczne przyjazne skórze

Bytowanie ekologiczne, to istnienie świadome. Mimo, że wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nasza planeta jest każdego roku demolowana przez rozmaitego rodzaju zanieczyszczenia, to nieliczni decydują się na życie w stylu eko. Staramy się nie szkodzić naturze, dlatego wybieramy naturalne tkaniny, żywność produkowaną bez sztucznych nawozów i kosmetyki bez chemii.

Tym bardziej, że są to kosmetyki coraz doskonalsze. Nie są to już proste ekstrakty z jarzyn, bądź owoców, lecz mikstury zawierające kompozycje elementów pochodzących z roślin, czy minerałów, zdobywanych w złożonych procedurach.

naturalne kosmetyki

Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalne kosmetyki do makijażu są idealne dla osób z łagodną cerą – naturalne kosmetyki do makijażu twarzy. W ich zestawie nie znajdziemy sztucznych składników zapachowych, czy kolorujących. Nie krzywdzą skóry, jedynie czynią, że jest porządnie nawilżona, odżywiona, rozjaśniona, zrelaksowana, niezmiernie delikatna, przyjemna przez cały dzień. Mają lekką gęstość , która doskonale się rozprowadza, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej powłoki na cerze. Są nadzwyczaj wydajne, nie i podrażniają, nie uczulą. Posiadają delikatny, ledwo dostrzegalny zapach. I co istotne są przyjazne otoczeniu i nie są testowane na zwierzętach. W kosmetykach naturalnych wszystkie substancje szkodliwe zastępuje się komponentami naturalnymi. Przykładowo: .

kosmetyki ekologiczne

Źródło: pixabay.com

Kosmetyki naturalne bez konserwantów przeważnie pakowane są w proste szklane pojemniki, lub metalowe tubki, które podlegają recyklingowi, i kartoniki z makulaturowego papieru. Nieraz także ich aromat nie jest specjalnie ciekawy. A jednak zdobywają serca coraz to liczniejszej grupy pań, bowiem to głównie one kupują te kosmetyki. Kosmetyki ekologiczne są nie tylko przyjazne skórze, ale dzięki technologii ich wyrobu w wyższym stopniu efektywne.

Ekscytujący materiał? Jeżeli tak uważasz, kliknij tu. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów (http://www.smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-gdansk/) – one również Cię żywo zainteresują.

Chodzi o to, żeby uzyskać cząstki substratów aktywnych na tyle malutkie, aby zdołały one pokonać barierę naskórka i aktywować procesy odnowy w głębszych powłokach skóry. Zobacz: kosmetyki bez konserwantów w naszej ofercie.

Poza tym, działanie kosmetyków naturalnych ogniskuje się na przywróceniu stabilności w skórze i wsparciu jej naturalnych zadań, oraz regeneracji. Gwarancją naturalności kosmetyku jest certyfikat jednej z instytucji sprawdzających pełny przebieg produkcji.