Rekomendowane marki kosmetyków w naszym kraju

Tak samo jak kobiety z całego świata, również Polki stosują wiele różnorodnych środków. Ich rodzaj zależy od rodzaju skóry oraz od typu urody. Nie wszystkie panie zresztą stosują dużą ilość kosmetyków, dużo z nich minimalizuje preparaty do makijażu stawiając na naturalny wygląd.

Poza tym kobiety takie wykorzystują przykładowo naturalny krem do twarzy, maseczki lub balsamy w trosce o stan skóry. Preparaty kosmetyczne bywają także przydatne przy różnorodnych dolegliwościach skóry, na przykład w przypadku pojawienia się trądziku w łagodnej formie. Należy pamiętać jednak, że ostry i nawracający trądzik w każdym przypadku wymaga porady dermatologa. Aktualnie firm produkujących kosmetyki jest bardzo dużo i niekiedy nie wiadomo, jakie kosmetyki wybrać. Jednym z najważniejszych kryteriów jest jednak cena kosmetyku. Istnieją na szczęście zakłady wytwarzające wysokiej jakości, ale stosunkowo tanie kosmetyki do pielęgnacji i makijażu.

Kosmetyki polskie

k

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużej liczby polskich kosmetyków używa na co dzień. Nierzadko bowiem nazwa marki na to nie wskazuje, jak to jest przykładowo w przypadku środkówx. Wiele kosmetyków z Polski poziomem nie ustępuje zagranicznym produktom, dlatego są godne kupienia i polecenia. Sztandarową polską firmą produkującą kosmetyki jest Ziaja. Ogromną popularność zyskały przez lata kosmetyki tej marki, przede wszystkim z uwagi na swoją skuteczność oraz niezbyt wysokie ceny. Ponadto dostępne są także wysokiej jakości kosmetyki do makijażu rodzimych firm. Na przykład polski tusz do rzęs

Dla alergików

Obecnie często występującym problemem są rozmaite alergie. Dlatego również producenci kosmetyków biorą to pod uwagę w składzie wytwarzanych środków tak, aby nadawały się dla wrażliwej skóry i nie powodowały alergii. Do tego rodzaju firm na pewno należy marka. Kosmetyki te znane i rozpoznawalne są przede wszystkim po tym, że są bezzapachowe. Dzięki ograniczeniu środków zapachowych nierzadko udaje się otrzymać środek przyjazny dla alergików. Oprócz tego kosmetyki tej marki znane są ze swojej wydajności i efektywności na przykład w walce z przebarwieniami skóry.