Na pomoc włosom zniszczonym po lecie

Lato to czas na wakacyjne wyjazdy. Często nad morze. Gorące słońce, wysoka temperatura, sól w morskiej wodzie, chlorowana w basenie, wiatr – to wszystko fatalnie wpływa na kondycję naszych włosów. Zwykle po letnich miesiącach są wysuszone, wypłowiałe, przypominają nieco siano i powinniśmy je odżywić

.

Zwyczajne szampony do włosów niekoniecznie się sprawdzą.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po letnich miesiącach nasze włosy wymagają intensywnego odżywiania. Zwracajmy uwagę by myć je niezwykle delikatnie. Jeśli mamy kłopoty ze skórą głowy zdecydujmy się na profesjonalny szampon przeciwłupieżowy. Korzystajmy z chłodnej wody. bardzo ciepła ma niedobry wpływ na włosy. Po umyciu włosów szamponem połóżmy porządną porcję odżywki.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię ciekawi? Jeśli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę – poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie niezwykłe informacje.

Aby odżywić włosy po letnich miesiącach powinniśmy częściej nakładać maski do włosów. Wmasowujemy je na parę minut i zmywamy letnią wodą. Gdy i to będzie niewystarczające nie wahajmy się położyć odżywki bez spłukiwania. Nie zapominajmy tylko by decydować się na najlepszej klasy nie obciążające włosów kosmetyki. Nie chodzi o to aby przeciążyć włosy, ponieważ będą się przetłuszczać i wcale im nie pomożemy.

Zrezygnujmy na tyle na ile się da z suszarki do włosów. Gdy trzeba jej używać – wykorzystujmy chłodny strumień powietrza. Pomoże to zamknąć łuski włosów przez co będą gładsze. Różnego typu sprzęty do stylizacji na gorąco na przykład lokówki czy dobre prostownice do włosów trzeba schować na kilka tygodni do szuflady. Zostawmy naszym włosom trochę czasu na regenerację.

Doskonale byłoby już w czasie urlopu myśleć o kondycji swoich włosów. Nakładać maseczki ochronne, nosić chusteczkę czy kapelusz osłaniający przed promieniami słonecznymi. Istotne jest też porządne mycie włosów odżywczym szamponem i dbanie o nie przez cały wyjazd. Weźmy ze sobą maskę do włosów i używajmy jej częściej niż zwykle.

Zainteresował Cię ten wpis? To bardzo dobrze, gdyż też ta następna strona (https://pl.babor.com/products/linie-kosmetyczne/line) zafascynuje Cię całkowicie, zatem sprawdź to!

Możemy też chronić włosy naturalnymi środkami, takimi jak choćby olej kokosowy. Jego zapach jest niezwykle słodki, a przy okazji pomoże nam ochronić końce włosów przed wpływem słońca, soli i chloru.

Powinniśmy pamiętać także o wpływaniu na włosy od wewnątrz. Pijmy dużo wody, można także przyjmować tabletki ze skrzypem polnym – na pewno nie zaszkodzi, a włosy dzięki niemu są silniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewiele wysiłku a jeżeli będziemy w czasie wakacji pamiętać o codziennej pielęgnacji nie będziemy mieć po powrocie do domu dylematu czy czasem nie potrzeba nam maszynki do strzyżenia, aby pozbyć się tego stogu siana z głowy.