Co to jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co trzeba wiedzieć?

Ajurweda to naprawdę wiekowy, gdyż liczący ponad pięć tysięcy lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, jakie oznaczają życie, veda natomiast to wiedza. Jest to tak naprawdę wiedza o życiu, ponieważ nie obejmuje tylko leczenia chorób, ale tworzy system filozoficzny, jaki odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda wywodzi się z przekonania, iż każda rzecz, jaka istnieje we wszechświecie, powstała z 5 ogromnych żywiołów, czyli ziemi, ognia, wody, przestrzeni i wiatru. Dzięki połączeniu tych żywiołów tworzą się trzy najważniejsze typy energii biologicznej, co oznacza dosze . Każda dosza odznacza się odmiennymi funkcjami i cechami charakterystycznymi, każdy człowiek natomiast jest unikalną i wyjątkową kombinacją doszy.

Ten temat Cię fascynuje? Więc odsyłam tu (http://www.wonia.pl/dekoracje-wnetrz/), gdyż znajdziesz tu ciekawe dane na opisywane zagadnienie, które godne są uwagi.

Każda z osób potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji, faktycznie zapewniają to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Niezbędne jest nawilżanie. Suche włosy i skóra będzie bardzo zadbana przy wsparciu olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, typu aloes czy kwas hialuronowy. Używanie właściwych olejków na twarz i włosy dokładnie nawilży oraz zwiększy elastyczność, jednocześnie nadając blask. Odpowiednie kremy odżywiają skórę zapewniając jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, jest podatna na zaczerwienienia oraz zmarszczki. Najkorzystniejsza więc będzie dla niej terapia wzmacniająca oraz łagodząca, najbardziej tego typu, w jakiej używa się naturalne wyciągi roślinne. Różnorodne typy kosmetyków ajurwedyjskich zagwarantują komfort zmęczonej oraz wrażliwej skórze. Dla skóry przetłuszczonej z wypryskami najlepsze będzie delikatne złuszczenie, konieczne w tym staną się produkty ziołowe. Więcej info: kliknij tutaj

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością aloesowy krem do twarzy i ciała. Do regularnego zaś wykorzystywania świetna będzie ziołowa maseczka do zanieczyszczonej skóry. Dla tłustej skóry także najlepsze będą olejki, przykładowo lekki olejek z różowym lotosem, jaki będzie ograniczać produkcję sebum oraz jednocześnie odżywi skórę. Najbardziej korzystnie zaopatrywać się w takie kosmetyki w fachowych sklepach, tak więc jak pragniemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.