Krem nawilżający oraz kremy koreańskie

O cerę winien troszczyć się każdy, niezależnie od płci, lub wieku. Nawilżanie twarzy to istota właściwego wyglądu skóry. Razem z wiekiem zmniejsza się pułap nawodnienia cery, a przez to staje się ona bardziej sucha. Wszystkie typy cery wymagają nawilżania. Zasadniczy problem skóry to wysuszenie. Środowisko zewnętrzne sprzyja wysuszaniu naskórka. Dużo godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu powoduje utratę wilgotności i elastyczności skóry.

kosmetyki

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni krem nawilżający do twarzy (kremy nawilżające) zachowuje wilgoć w głębokich powłokach skóry, koryguje niedostatki wody. Krem nawilżający musi stanowić jeden z kluczowych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to kwintesencja codziennej pielęgnacji. Porządnie nawilżona, zdrowa skóra odwdzięczy się ładnym wyglądem. Niestety, nie ma jednego uniwersalnego kremu nawilżającego. Typ kremu trzeba zawsze dobrać do bieżących wymogów skóry. Silnie wysuszona skóra potrzebuje kremów na podłożu lipidów. Cera tłusta, wbrew pozorom, też wymaga nawilżania.

Do cery tłustej najodpowiedniej używać szczególne kremy nawilżające, jakie jednocześnie matują skórę i korygują produkcję sebum. Krem nawilżający nie zwilża bezpośrednio cery, za to zapewnia jej komponentów, jakie poprawiają jej funkcjonowanie, pomagają w reperowaniu skaz, tworzeniu zdrowych komórek, wyrobu kolagenu i elastyny, oraz poprawianiu odzewów obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do wyższego nawilżenia. Trzeba pamiętać, że woda nie nawilża, a wysusza skórę. Toteż po każdym umyciu twarzy trzeba położyć na twarz krem nawilżający. Kremy nawilżające potrafią mieć cudownie delikatne konsystencje.

Takie kremy są doskonałe na lato, albo do cery złożonej. Krem intensywnie nawilżający jest nierzadko bogatszy w składniki, choć niekoniecznie tłustszy. Zaleca się jego stosowanie zimą, także osobnikom o suchej skórze. Rynek kosmetyków w Azji wygląda nieco inaczej niż ten w Europie. Producenci z różnych części świata wytwarzają kosmetyki poświęcone do wyznaczonego rodzaju cery.

Omawiany tekst jest dla Ciebie intrygujący? Z pewnością zaciekawi Cię także nowa treść, która zawiera podobne kwestie.

Kosmetyki z Korei (tutaj możemy je dostać) wytwarzane są z myślą o praktycznych efektach, które pragnie się zdobyć.