Jak troszczyć się o cerę dojrzałą?

Już po czterdziestym roku życia u dam zaczyna spadać ilość hormonów, szczególnie estrogenu. Nie zostaje to bez wpływu na naszą skórę. Toteż wymaga ona nieco innego traktowania. W okresie poprzedzającym menopauzę, w okresie jej trwania oraz po jej zakończeniu zredukowany stan estrogenów jest powodem pojawiania się rozlicznych objawów starzenia się skóry, nazywanych starzeniem hormonalnym. Na skutek spadku stanu estrogenów następuje zanik włókien kolagenowych odpowiadających za gibkość i odpowiednie naprężenie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Zachodzi też obniżenie liczby związków mających zdolność wiązania wody. Dochodzi do ścieńczenia naskórka. Zanikowi ulega też podskórna tkanka. Na skutek owych procesów cera traci zwartość i elastyczność, zwiększają się bruzdy powstałe w skutek naturalnego procesu starzenia się. Stan skóry pogarsza także utrata poprawnego nawilżenia spowodowana zmniejszająca się liczbą związków tłuszczowych. Nazbyt mała ilość lipidów w skórze sprawia, iż woda odparowuje, zaś okrojona zawartość kwasu hialuronowego posiadającego zdolność jej wiązania jeszcze bardziej intensyfikuje suchość (płtaków pod oczy).

Poza tym u osób, jakie nie stosowały odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, na skórze pojawiają się różne przebarwienia. Pomocna w walce z tymi zmianami może okazać się hormonalna terapia zastępcza, której rozpoczęcie powinno się skonsultować z lekarzem. Hormonalna kuracja zastępcza nie zwalnia jednak z obowiązku stosownej pielęgnacji cery. Przede wszystkim potrzebny jest właściwy dobór kremu. Obowiązkowo w kosmetyczce muszą znaleźć się krem przeciwzmarszczkowy oraz płatki pod oczy (krem przeciwzmarszczkowy). Kosmetyki dla kobiet dojrzałych są niestety drogie, ale za to w najwyższym stopniu obfite w aktywne składniki. Więcej: tu

Krem taki poza tym, że powinien być odżywczy, by polepszyć barierę lipidową wiążącą w skórze wodę, powinien również mieścić konieczne skórze składniki.

Czy chcesz zdobyć świeże dane na opisywany wątek? Jeśli tak, to sprawdź, jakiego typu komunikaty ma rekomendowana strona (https://naillashop.pl/), niewątpliwie także Cię zaintrygują.

Dobrze byłoby dostarczać w kremie kolagen będący rodzajem białka, z jakiego między innymi zbudowana jest nasza skóra. Istnieją substancje sprzyjające wytwórczości kolagenu przez nasz organizm, np. witamina C. Dostarczenie tychże substancji budzi syntezę kolagenu. Krem taki trzeba wklepać w skórę buzi a także szyi i dekoltu. Kremy takie nabędziemy w drogeriach i dobrych aptekach.