Biała herbata – z jakich przyczyn warto ją pić?

Wielu ludzi nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki dobrej herbaty. To swoistego rodzaju obrzęd, jaki towarzyszy nam po przyjściu do biura bądź po powrocie do mieszkania, kiedy w końcu można rozsiąść się w swoim fotelu oraz oddać się przyjemnemu relaksowi. Zwykłą czarną herbatę warto jest zastąpić białą herbatą, jaka ma wiele przymiotów zdrowotnych oraz jeśli zaczniesz ją pić, szybko zauważysz korzystne efekty. Jakie?

Zielona herbata bez tajemnic

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przede wszystkim zawiera duże ilości wit. C, toteż poprawia odporność, co jest zwłaszcza istotne w czasie jesienno-zimowym, kiedy cały czas musimy borykać się z katarem albo bólem gardła. Wit. C także pierwszorzędnie łagodzi stresy, więc biała herbata pomoże ci ostudzić nerwy po niełatwej rozmowie z prezesem bądź po kłótni rodzinnej. Drugi walor jest najistotniejszą zaletą dla płci pięknej – która pani bowiem nie chciałaby zawsze czuć się piękna? Opisywana herbata jest źródłem polifenoli, ochraniających przed wolnymi rodnikami, dlatego efektywnie spowalnia niemile widziany procesy starzenia się skóry – pyszna biała herbata. Pij ją każdego dnia, a spostrzeżesz, że twoja cera nabiera blasku i czujesz się zdecydowanie lepiej w swoim ciele. Oprócz tego biała herbata strzeże przed nowotworami o wiele lepiej aniżeli herbata zielona, również znana ze swojego działania antymutagennego. Na koniec warto jest wspomnieć, iż herbata biała może znakomicie zastąpić kawę, gdyż zawiera kofeinę. Działa pobudzająco i jest zdrowsza, zwłaszcza, iż również zmniejsza cholesterol, co jest powszechnym problemem współczesnego społeczeństwa.

Podoba Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny tekst jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link bolesławiec pizza.

A wysoki cholesterol może być powodem wielu przypadłości, toteż warto jest popijając białą herbatę poprawić swoje wyniki i uniknąć wizyty u doktora.

link

Autor: Gustavo Carbonaro
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób zaparzyć białą herbatę? Po pierwsze można ją parzyć trzy razy, więc nie wyrzucaj listków po pierwszym zaparzaniu. Pamiętaj, iż nie można używać wrzątku – idealna temperatura waha się między 85 a 90 stopniami C. Zaczekaj pięć minut, aby napar uzyskał swój wyjątkowy aromat, a później możesz już cieszyć się jego smakiem. Ofertę białej herbaty wyszukasz w wielu dobrych herbaciarniach, również internetowych. Dobrze jest skorzystać z jej niewątpliwych przymiotów oraz spędzić miłe chwile, rozkoszując się kubkiem dobrego naparu.