Wypadające włosy, odwodniona twarz, to jeszcze nie armagedon – teraźniejsze kosmetyki śpieszą na pomoc

Na niekorzystny stan włosów oddziałują rożne, mniej lub bardziej ostre zabiegi do pielęgnacji. Ponadto, podobnie jak skóra twarzy i rąk, są stale narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Gdy włosy robią się suche, kruche a także podatne na wypadanie, odpowiednim wyjściem staje się ich skuteczna regeneracja.

Półka z kosmetykami do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje w tej sytuacji fakt, iż produkty produkowane do tego celu stają się niezwykle dynamicznie rozwijającą się grupą kosmetyków – włosy nad morze.

Preparaty do odbudowy oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie bardzo rozpowszechnioną, ochoczo wykorzystywaną formą produktów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Kosmetyki te są wygodniejsze w użyciu, dają się łatwo i równo rozprowadzić.

W przypadku bardziej uszkodzonych włosów godne polecenia są maseczki lub odżywki pielęgnacyjne, które pozostawia się na parę minut, a potem spłukuje. Zimową porą trzeba poszukać balsamów do twarzy i ciała z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest też naturalną substancją promieniochronną.

Promienie słońca oddziaływają na naszą cerę przez cały rok. Porą zimową słonko oddziałuje nadspodziewanie intensywnie. Należałoby więc nie zapominać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na deskach. Także w trakcie spacerów nie zapominajmy o natarciu odsłoniętej cery kremem z filtrem. Warto zakupić preparat z wysokim filtrem, ponieważ promienie słoneczne wysoko w górach działają z większą intensywnością.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również o zabezpieczeniu delikatnej skóry na ustach i wokół oczu – więcej informacji. Korporacje kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o klientkach, dla których uroda jest istotna ale nie mają czasu na zabiegi i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym celem jest uzyskanie szybkich i widocznych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Interesującym rozwiązaniem są również rozgrzewające kosmetyki z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej miły aromat. Gdy mamy potrzebę na ciepłą kąpiel, trzeba dolać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający aromat zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.