Krajowe superjedzenie w formie owoców i jarzyn. Duża zawartość mikro- i makroelementów i mała kaloryczność

Od dawna wiadomo, iż w naszym kraju mamy doskonałe owoce i jarzyny. Wiele z popularnych w naszym kraju produktów to tak zwane superfoods – jedzenie o dużej zawartości substancji odżywczych o szczególnie dobrym wpływie na ludzki organizm, jak witaminy, makro- i mikroelementy, antyoksydanty, błonnik pokarmowy czy potrzebne tłuszcze.

Produkty te pomogą nie tylko zapewnić dobre zdrowie, lecz też pomogą uzyskać szczupłą sylwetkę, podkręcić metabolizm. Kiedy zmrużymy oczy i wymarzymy sobie, okazałe, soczyste jabłka czy aromatyczne gruszki czy inne regionalne owoce Polska zapewnia je wszystkie – w sadach w zielonych obszarach naszego kraju.

Owoce i jarzyny możemy zjadać na surowo, mają wtedy same dobre właściwości, lecz można je też zamrażać, suszyć, kisić i robić z nich różne przetwory. Jeśli chcemy zrobić duże ilości przetworów na zimowe miesiące, możemy wyszukać hurtownię najbliżej nas wpisując słowa „owoce warzywa hurt”. Dobrze wcześniej zaplanować sobie, jakie dokładnie przetwory będziemy robić, aby oszacować, ile kilogramów warzyw i owoców będziemy potrzebować. Ewentualne nadwyżki możemy oczywiście zamrozić, ale warto znaleźć rolnika sprzedającego hurtowo i potrzebne zakupy rozłożyć na kilka tur. Polecamy Jabłka export, sprawdź!

Owoce i warzywa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest również to, aby przetwarzać składniki zakupione na targu lub giełdzie typu owoce warzywa hurt, jakie akurat w konkretnym czasie są najlepsze, soczyste i pachnące. Wtedy przetwory będą najlepsze. Tak samo z mrożeniem – trzeba zamrażać owoce i warzywa, jakie są bardzo dojrzałe, nieuszkodzone. Przypilnujmy tego wybierając owoce hurt, bo korzystniejsza cena może także czasami sugerować gorszą jakość. Idealnie byłoby spożywać je sezonowo – są wówczas najlepsze, mamy pewność, że nie leżakowały przez długi czas w chłodniach i nie potraktowano ich konserwantami aby nie zepsuły się w transporcie.

Jeśli chodzi o sezonowe jarzyny lub grupy producentów owoców ma ich naprawdę dużo, więc jest w czym przebierać praktycznie o każdej porze roku. Na wiosnę nowalijki, dorodne owoce przez całe lato – truskawki, wiśnie, agrest, jesienią jabłka, dynie, śliwki i gruszki, a zimą – korniszony, kapusta kiszona czy kiszone ogórki.

Dominujące w codziennym menu polskie jarzyny i owoce to naprawdę doskonały wybór.http://a2clinic.pl/stomatologia/ortodoncja/ (http://a2clinic.pl/stomatologia/ortodoncja/)Szczególnie kiedy znajdziemy ekologicznego dostawcę, jaki sprzeda nam warzywa i owoce hurt.

Chcesz zobaczyć opisywany problem pod innym kontem? Jeśli tak, to najlepszym sposobem byłoby kliknięcie tego linku. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (https://smartbodytrainer.pl/oferta/plany-treningowe-i-dietetyczne/).

Przy dużych zamówieniach można planować tygodniowe, urozmaicone i pożywne menu.