Zbliża się czas gdy powinnaś szczególnie zadbać o swoją wrażliwą cerę

Cera wrażliwa jest szczególnie wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. W związku z tym codzienna dbałość o nią wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Na sklepowych półkach bez problemu można znaleźć kosmetyki do cery problematycznej, które zawierają minimalną ilość konserwantów, środków zapachowych i silnie działających składników. Na który krem się zdecydować? Podane wskazówki ułatwią nam dopasować odpowiedni krem do cery i profesjonalnie zadbać o skórę.

Czynników sprawczych nadwrażliwości skóry jest wiele: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, nadmierne opalanie, stres, czy niedobra dieta.Taką cerę powinniśmy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Ukojenie przyniosą kremy oraz balsamy hypoalergiczne bez zapachu i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa natychmiast reaguje na zimno. Uczulają ją również detergenty, kosmetyki oraz alkohol jest składnikiem wielu środków pielęgnacyjnych. Wybierając krem do cery wrażliwej wskazane jest zwrócić uwagę na to, by nie zawierał olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy parabenów, które dają większe prawdopodobieństwo podrażnienia (serdecznie zapraszam). Dobrym pomysłem jest wybór kremu aptecznego, który nie powinien powodować podrażnienia skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

warto aplikować kremy organiczne, które są łagodne dla skóry. Jest to szczególnie istotne uwzględniając fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy ujrzeć na niej zmarszczki. Kremy powinny także tworzyć barierę przed zimnem i słońcem.

To prawda, że dzisiaj posiadamy dostęp do dużej ilości informacji, zatem jeśli prezentowana problematyka Cię zafascynowała i chcesz uzyskać zbliżone wiadomości na ten temat, to sięgnij po więcej (https://www.dermamed.com.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe-regeneris) tu.

Na noc możemy używać tych bardziej odżywczych, najlepiej o właściwościach kojących, i odbudowujących które wzmocnią barierę ochronną. Bez względu roku chrońmy skórę przed słońcem Stosujmy lekki krem z filtrem UV i unikajmy słońca. Jeśli uda nam się natrafić na odpowiedni krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga skrupulatności i systematyczności, trzeba obserwować jej reakcję na każdy nowy kosmetyk. Wystarczy jednak nie zapominać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa cera będzie wyglądała zdrowo i świeżo.