W jaki sposób ubrać się na wesele – ubiór dla Panny Młodej i dla druhny

Ślub i wesele jest jednym z ważniejszych dni w życiu każdej osoby. Na ten dzień na pewno czekamy z dużym utęsknieniem i niecierpliwością, i chcielibyśmy aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Szykowania do ślubu i wesela zawierają sporo rzeczy, między innymi odnalezienie stosownego ubioru dla Panny Młodej i dla druhny. Najważniejszą rzeczą w ubiorze Panny Młodej jest naturalnie suknia ślubna. Powinna być ona odpowiednio dopasowana, i także komfortowa. Nie może zbytnio krępować ruchów, przeszkadzać w tańcu lub być zbyt ciężka.

Powinno się przyłożyć dużą wagę też do doboru bielizny, szczególnie jeżeli chodzi o biustonosz. Nie może być widoczny zza sukni, równocześnie musi nadzwyczaj dobrze zabezpieczać biust, szczególnie jeśli posiadamy suknię bez ramion. Panna Młoda powinna czuć się pewnie, zaś jej biust ma obowiązek przez pełne wesele (zobacz również sukienka na wesele) utrzymywać się na swoim miejscu. Warto pamiętać o wyborze odpowiedniego rozmiaru, jeżeli mamy rozmiar C, to kupmy staniki rozmiar c, a nie większe czy mniejsze.

sukienka

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym ważkim elementem w ubiorze Panny Młodej są buty ślubne. Sporo kobiet uwielbia śliczne obuwie, niemniej w dniu ślubu pożądane byłoby postawić zwłaszcza na wygodę – czytaj . Obuwie ślubne nie zdołają być niewygodne, obcierać nas czy też wywoływać odciski, gdyż w przeciwnym razie ślub i wesele zdoła stać się dla nas utrapieniem. Wybierzmy więc odpowiednie buty ślubne 41. Przed ślubem warto jeszcze prawidłowo je rozchodzić.

Ubiór druhny także jest dosyć ważny, bo druhna pełni ważką rolę na weselu, jest również wsparciem dla Panny Młodej. Niektóre jednostki decydują się na parę druhen, w takiej sytuacji warto zadbać o identyczne sukienki na wesele dla druhen. Będą one wtedy wyróżnione. Jeśli chodzi o typ sukienki – tutaj dominuje pewna dowolność – kup miniówkę na wesele. Można zdecydować się na długie oraz proste suknie, śliczne miniówki, tak zwaną „małą czarną” albo też prawdziwe, piękne suknie balowe. Wybór wskazane jest jednak najpierw ustalić z druhnami, tak aby każda z Pań czuła się w swojej odzieży swobodnie.