Herbata Earl Grey – poznaj sekrety parzenia oraz nadzwyczajne własności

Na całym świecie znana i ceniona – herbata Earl Grey jest poważana w wielu położeniach na Ziemi. Czemu? Prezentujemy Wam powody, dla których nieomalże wszyscy ludzie zwariowali na jej punkcie.

Magia Orientu

Autor: Czas na herbatę
Źródło: Czas na herbatę
O herbacie, którą jest Earl Grey krążą sagi. Człowiek, który przyczynił się do jej odkrycia nie pozostał zapamiętany jako zasłużony w przeszłości arystokrata, jednak właśnie jako wynalazca tego trunku. Oznacza to nic innego jak to, że dokonał tym wydarzeniem czegoś dużego. Omawiana herbata to rodzaj czarnej, z trochę gorzkawym aromatem. Wszystko za sprawą skórki pomarańczy. Cudownie smakuje, często spożywana jest z mlekiem. Pobudza pracę umysłu, poprawia codzienne samopoczucie. Zawarte w niej minerały i witaminy zwiększają odporność organizmu oraz zagwarantowania witalności.

Jeżeli zaciekawiły Cię treści w naszym artykule, to kliknij w ten link oraz czytaj na stronie (http://www.4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/czerwone/) szczegółowych szczegółów.

Jednakowo jak herbata czerwona, Earl Grey wspomaga walkę z próchnicą a flawonoidy występujące w niej obniżają ciśnienie krwi. Może być spożywana zarówno przez osoby starsze jak i młodsze, nie ma to znaczenia. Brytyjczycy twierdzą, że leczy depresję, a herbatka o siedemnastej po południu to dla nich unikalne zdarzenie, praktykują je głównie tradycjonaliści. Konsumują ją oni zmieszaną z mlekiem, tworząc słynną „bawarkę”. Co poczynić, aby nauczyć się przygotowywać ją w słuszny sposób? Tak naprawdę technika szykowania nie jest w żadnym wypadku ciężka. W zależności od upodobań, jedną lub dwie łyżki herbaty

Earl Grey zalewamy wrzącą wodą, czekamy plus minus 3 do 5 minut. Po tym okresie doprawiamy ją plasterkiem cytryny lub dopełniamymałą porcją mleka. Całość uzależnione jest od smaków konsumującego. Aby onieśmielić nawet Brytyjczyka, rekomenduje się posłodzić trunek cukrem waniliowym. Dopełnia to zachwycająco wszelkie jego aromaty (sprawdź sprawdź na www). Podając tak przygotowaną herbatę przyjaciołom czy rodzinie, z pewnością ich zachwycimy a nawet możemy być proszeni o naukę sporządzania tegoż napoju. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko udać się do sklepu i zakupić towar, cena nie jest wygórowana, bowiem za 100 gram uiścimy od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Parząc herbatę Earl Grey jesteśmy w stanie przez chwilę poczuć się, jak byśmy byli w Anglii. Niesłychany aromat i tak mnóstwo dobroczynnych właściwości, jakie funduje ona naszemu organizmowi. Znaczące jest też to, iż jest niedroga, skutkiem tego może sobie na nią pozwolić każdy zwyczajny człowiek.