Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki

Panie niezbyt często wybierają się na plażę, bowiem boją się ukazywać swoje kształty. Uważają, iż tam będą widoczne wszystkie ich krągłości jak też niedoskonałości, przez co będą czuły się niekomfortowo. A przecież są zaprojektowane specjalne stroje kąpielowe określone do rozlicznych typów sylwetek, starczy tylko poprzeglądać i dobrać najlepszy dla siebie! Oto parę podstawowych zasad, jakimi powinnyśmy się pokierować przy dobieraniu strojów kąpielowych.

polecany sklep

Autor: Gaia
Źródło: Akrobatka.pl
Warto kupować stroje kąpielowe w swym ukochanym kolorze – będziemy czuć się w takim kostiumie dobrze i swobodnie, zaś dobry humor na plaży to już 50% sukcesu. Drugie 50procent to właściwe dopasowanie kostiumu do figury. Takie stroje kąpielowe dwuczęściowe czy jednoczęściowe nie tylko zdołają uwydatnić zbyt mały biust, ale też ukryć za duże obfitości.

Można także wybrać takie kostiumy kąpielowe, jakie nie tylko zakamuflują zbyt obfite biodra, lecz także powiększą wizualnie za wąskie. Współcześnie nawet niedoskonałości górnych partii nóg z powodzeniem można zakryć, nie pokazując tego, czego nie chcemy zademonstrować.

Bikini stringi, Kostiumy kąpielowe składające się z dwóch części powinny być dobierane dla dam o smukłej linii ciała, z kolei kobiety o dość dużych gabarytach winny postawić na stroje jednoczęściowe – kliknij tutaj. Nie jest to reguła odgórna, ale z pewnością warto poważnie zastanowić się nad „odwagą” którą wykazuje się sporo otyłych kobiet, wkładając dwuczęściowe stroje kąpielowe. W identycznej sytuacji są szczupłe kobiety, które po prostu wyglądają w strojach jednoczęściowych niekorzystnie.

Duży biust również wymaga właściwego podkreślenia. Wiele z kobiet wybiera zbyt małe staniki w nadziei, iż optycznie pomniejszą piersi, co jednak przynosi odwrotny wynik. Ważne jest wybranie właściwego usztywnienia, które zatrzyma piersi na ich miejscu. Istotnym czynnikiem są także ramiączka – stroje kąpielowe na duży biust winny posiadać szerokie paski, lniany komplet damski nie powinny być one głównym źródłem podparcia, mają właściwie zapobiegać zwisaniu. Na pewno niewskazane są tu bikini na sznureczkach oraz łączone kółkami, stroje bez pasków jak też biustonosze zakrywające piersi jedynie do połowy.