Jak zmieniał się sprzęt do golenia w ciągu ostatnich lat, dlaczego warto wrócić do starych technik

Zadbany mężczyzna to mężczyzna ogolony, to jedna z podstawowych zasad która dotyczy właściwego wyglądu. Aktualnie, w epoce wieloostrzowych maszynek i elektrycznych golarek nie powinno być z tym żadnych problemów. Firmy produkujące sprzęt bez przerwy dodają coraz to nowe ostrza do maszynek, pianki do golenia prawie że same wyskakują z pojemników, a jeśli ktoś będzie chciał to załatwić bez cięcia, to będzie miał do dyspozycji wiele urządzeń elektrycznych.

akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz to wszystko będzie kosztować, i to wcale niemało, typowy face na akcesoria kosmetyczne wydaje blisko sto złotych, a w końcu to mężczyźni to połowa ludzi na ziemi. Jednak ta pogoń za kolejnym dołożonym ostrzem czy paskiem nawilżającym nie będzie w trosce o twarze panów, lecz o portfele producentów. Przed laty nabywając zestaw do golenia truefitt & hill można go było używać przez lata. Solidnie zrobiony, z doskonałej jakości materiałów, potrzebował jedynie zmieniania ostrzy na nowe.

Wejdź na stronę autora. Nakłaniamy Cię usilnie! A to dlatego, że czeka tam na Ciebie wiele dodatkowych i zajmujących informacji.

Lecz przy tego typu polityce światowe koncerny niewiele by zarabiały, a na maszynkach, które po jednorazowym goleniu się wyrzuca zarobić już można faktycznie sporo. Aktualnie coraz większa liczba mężczyzn jest zdania, że ileś tam ostrzy wcale nie będzie się lepiej sprawdzać podczas golenia, i wracają oni do klasycznych brzytew lub maszynek na żyletki. Co prawda tego typu golenie będzie zajmować więcej czasu, bo przecież należy przygotować krem harris, później go rozprowadzić delikatnym pędzlem Baxter California po twarzy, a później dopiero delikatnie pozbyć się zarostu.

Golenie było kiedyś rytuałem, trwającym niekiedy i pół godziny ale dawał on mnóstwo przyjemności i satysfakcji. I współczesnym panom zaczęło tego brakować, dostrzegli oni że przez technologiczne nowości zaczęli coś tracić. Stąd też zaczęła się brać rosnąca popularność typowych form golenia. Powstaje coraz więcej sklepów które oferują różnego rodzaju brzytwy, maszynki i akcesoria, i bez przerwy zyskują one kolejnych klientów. Mężczyźni wiedzą bowiem, że za takie golenie nie tylko będą musieli mniej zapłacić, ale jego efekty będą znacznie lepsze.