Jakimi sposobami najlepiej można dbać o długie włosy, podstawowe zasady ich pielęgnacji.

Długie, lśniące włosy są marzeniem niejednej kobiety. Już zapuszczenie ich jest nie lada wyzwaniem, ponieważ włosy sięgające tylko łopatek potrzebują przynajmniej trzy lata na to żeby tak urosnąć. W międzyczasie trzeba je wielokrotnie podcinać, co jeszcze wydłuża czas, lecz jest to niezbędny zabieg, jeżeli chce się je mieć w odpowiedniej formie.

stylizacja włosów

Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem dłuższych włosów jest ich spora łamliwość, a oprócz tego rozwarstwianie się końców. Jeśli pojawi się taka sytuacja, to jedyną możliwością będzie ucięcie takich włosów, czasami dość znacznie, z tego też powodu dużo lepiej jest temu zapobiegać. Końcówki które mają tendencję do rozdwajania się powinno się systematycznie odżywiać specjalnymi fluidami, bardzo dobrym sposobem jest także delikatne podcinanie co pewien okres czasu. Poza tym długie włosy będą wymagać dużej, systematycznej dbałości, bo jedynie wtedy będą one w dobrym stanie. Jeżeli nie zapomni się o tym, to nic nie powinno przeszkadzać, aby mieć włosy aż po pas lub jeszcze dłuższe.

zobacz przykłady

Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najważniejszych reguł pielęgnacji dłuższych jest odpowiednie rozczesywanie. Warto to zrobić również przed samym myciem, wówczas nie będą się zbyt mocno plątać. Włosy suszyć należy w postaci rozpuszczonej, po pierwsze mogą wtedy szybciej schnąć, a poza tym będą mniej podatne na jakieś uszkodzenia. Suszenie jeśli tylko się da powinno być naturalne, należy do minimum ograniczyć stosowanie suszarki, bo ciepłe powietrze także działa niezbyt korzystnie na stan włosów. Na zakończenie pozostaje najistotniejszy etap pielęgnacji, czyli dokładne uczesanie suchych i czystych włosów.

Nie ociągaj się — sprawdź jakie fascynujące wiadomości ma nasza istotna strona (http://revitabielany.pl/). Jej temat zapewne niezwykle Cię zainteresuje.

Do czesania warto kupić naprawdę dobre przyrządy – na przykład doskonale będą się w tej roli sprawdzać szczotki tangle teezer (zobacz: klik w odnośnik), jedne z najlepszych tego typu produktów w sprzedaży. Poszukując dobrych szczotek odwiedzić można jakiś dobry internetowy sklep z kosmetykami do włosów, w nim z całą pewnością powinno się udać kupić wszystko, co będzie potrzebne do odpowiedniego pielęgnowania długich włosów.