Każdy z mężczyzn musi się golić, lecz czy każdy umie to robić? O czym należy pamiętać w czasie golenia, żeby nie podrażnić skóry?

Dla wielu panów pierwszy zarost jest powodem do domu, to jednocześnie początek kłopotów z goleniem. Może czynność wydaje się niezbyt skomplikowana, ale jednakże jest w stanie sprawiać problemy, zwłaszcza nastolatkom, którzy mierzą się po raz pierwszy z tą czynnością. Może to powodować kłopoty ze skórą, jak więc się golić?

brzytwa do golenia
Tego rodzaju kłopoty nie mają tylko młodzi mężczyźni, ale już bardziej zaawansowani. Dawniej golono się brzytwą ostrzoną na skórzanym pasie, w dalszej kolejności już maszynkami na żyletkę. Dzisiaj mężczyźni korzystają z golarek elektrycznych lub maszynek – jednorazowych, a również z wymiennymi ostrzami.

Jeżeli ciekawi Cię problematyka poruszana w niniejszym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://www.dermamed.com.pl/oferta/endolifting-4d-twarzy-laserem-fotona), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Niezbyt duży zarost z łatwością możemy ogolić najprostszą maszynką, ale twardy wymaga już właściwego sprzętu oraz najlepszego zmiękczenia. Możesz wybrać mydło, piankę, a także żel. Jednocześnie, niekiedy sam kontakt kosmetyków ze skórą może spowodować pieczenie lub swędzenie. Jego przyczyną być może nawet nieduży stan zapalny skóry. Jak po zmianie kremu do golenia dolegliwość nie ustąpi, to najlepiej udaj się do dermatologa.

Mimo że istnieją aktualnie nowoczesne sposoby na golenie, to duża ilość mężczyzn korzysta z bardziej nieoczywistych sposobów, które kojarzą się z odległymi czasami i wydają się być bardziej męskie. Takie produkty, jak derby extra czy Coticule, to obowiązkowy sprzęt do takiego rodzaju golenia (więcej o derby extra). Coraz więcej mężczyzn próbuje się tak golić, a co więcej powstają takie miejsca, w jakich stylowo można ogolić brodę. Jest tam najlepszy asortyment do golenia i stylowe wnętrze, stylizacja jest bardzo męska, taka jak być powinna w w takich miejscach, do jakich przychodzą sami panowie. Jest pędzel badger (szczegóły oferty), niezawodna brzytwa firmy coticule , jest najlepsza obsługa. Nie każdy jednak chodzi do takich miejsc, większość goli się w domu, powtarzając te same błędy.

Tymczasem trzeba pamiętać o paru kwestiach. Jak masz suchą cerę to nie czyść twarzy mydłem. Skóra skłonna do przetłuszczania i mieszana potrzebuje kosmetyków, jakie minimalizują wydzielanie łoju i posiadają substancje oczyszczające, dobry jest olejek z drewna herbacianego. Skórę z trądzikiem powinieneś golić bardzo uważne, bo jest wrażliwa na różne urazy. Ropnych guzków nie powinieneś ścinać maszynką, ponieważ zmiany skórne rozniosą się po całej twarzy. Różnorodne przebarwienia omijaj przy goleniu. Jak zbyt często będziesz je kaleczył mogą z czasem przemienić się w zmiany nowotworowe. Po goleniu najlepiej zastosuj na skórę twarzy preparat łagodzący podrażnienia.