Bambus czy „bambus”? Parę słów na temat możliwości tego pozytywnie ekologicznego surowca.

Słysząc nazwę „bambus” nasze myśli od razu kierują się do Azji. Mamy przed oczyma wielkiego czarno-białego niedźwiedzia jedzącego pędy rośliny zwanej właśnie bambusem. I choć może nam się wydawać, że pandy są ostatnim ogniwem łańcucha żywotności tejże rośliny, to jednak człowiek odgrywa tu ogromną rolę. Leżąc na sofie i spoglądając na zasadzone w jednej z doniczek pędy bambusa i rozmyślając nad ich następymi kulinarnymi zastosowaniami, nie zdajemy sobie sprawy, że materiały, z których ubrania mamy na sobie mogą mieć w składzie właśnie ten azjatycki przysmak.

Kolorowe skarpety

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com
Konkretnie mowa tu o bieliźnie, a o prym w sektorze zmaga się niejeden producent skarpet. Problem jednak, jak zwykle w przypadkach odzieży, leży w oferowanej jakości. Oryginalnie używany bambus gwarantuje antybakteryjność, ekologiczność i fantastyczne noszenie. Jednak tańsze skarpety sportowe , jak i te do użytku codziennego bardzo często jedynie były zrobione z włókna bambusowego przekształconego w wiskozę. Ta druga jest już najzwyklejszą tkaniną, wykorzystywaną często do różnych ubrań. Nie posiada żadnych specjalnych właściwości, jednak w ten sposób wytworzona, wciąż jest awizowana jako produkt ekologiczny. W Ameryce Północnej za analogiczne zachowania producent (zobacz również hurtownia odzieży damskiej) skarpet otrzymuje ogromne kary za wprowadzanie w błąd konsumenta. W Europie oraz Polsce niestety nie ma potrzeby umieszczania takiej informacji. W tym wypadku należy więc być czujnym – świadomy, rozsądny konsument powinien kupić skarpety opisane jako stworzone z bambusa, a nie z włókna bambusowego. Odzież wyprodukowana oryginalnie, z klarownego i sprawdzonego źródła jednak cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Do swojej kolekcji wprowadziły je w pierwszej kolejności firmy sportowe – przedstawiając światu bambusowe skarpety sportowe, a następnie zakłady z odzieżą z wyższej półki. Oczywistym jest, że elegancki dżentelmen ma ochotę czuć się komfortowo przez cały dzień w lakierkach. Taki efekt oferują skarpety z bambusa .

Zaprezentowany zagadnienie opisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się tekst. Daj nam znać – przejdź do strony adidas marathon .

Także dla firm z branży odzieżowej są bardzo pozytywnym wyborem. Dzięki cienkiemu i gęstemu splotowi pozwalają one umieszczać przeróżne desenie. Nierzadko więc skarpety w takim standardzie jesteśmy w stanie ujrzeć na stoiskach świątecznych, wyróżniające się od innych wieloma kolorami oraz ciekawymi motywami. Mimo możliwości pomyłki nie ma sensu jednak zniechęcać się do skarpet z bambusa. Jeśli są z dobrego materiału, to są doskonałą ideą do codziennego stroju, a jeśli tylko z wymienianej powyżej wiskozy – to i tak to wystarczająca, choć codzinna tkanina. Najważniejsze jednak jest to, by nie płacić za dużo.