Jak znaleźć szampon do włosów, jaki będzie odpowiadał naszym potrzebom pod każdym względem? Na co zwracać uwagę?

Półki w sklepach pełne są szamponów do włosów, lecz kupienie najlepszego specyfiku, jaki okazałby się dobry pod wieloma względami, może sprawiać trudności. Najczęściej więc, dla naszego spokoju, decydujemy się na kupno droższych kosmetyków mając nadzieję, iż będą skuteczniejsze. Specjaliści natomiast są zdania, że jakość nie zawsze jest związana z ceną, natomiast składniki szamponów są często bardzo podobne, i to do różnych typów włosów, jak dajmy na to szampon do włosów kręconych.

rzęsy

Autor: PR-ZONE
Źródło: PR-ZONE
Bardzo istotnym składnikiem szamponu są środki powierzchniowo czynne, to znaczy takiego typu jak alkilo-monogliceryd lub sól edta. To substancje, jakie mają działania oczyszczające, uzyskać je można przykładowo z oleju kokosowego, palmowego lub sojowego. Takie środki są bardzo pomocne w zakresie usuwania pyłu, resztek produktów do stylizacji włosów. Wyjątkowa struktura substancji czyszczących pozwala na spłukiwanie zanieczyszczeń, jakie są we włosach. (Polecamy )

Kupując środki do mycia włosów, powinno się zwracać uwagę na przeznaczenie szamponu. Kiedy posiadamy wysuszone włosy, to nie powinno się kupować szamponu do włosów przetłuszczających się. I odwrotnie. Do włosów suchszych najodpowiedniejsze okażą się środki mające składniki nawilżające, przykładowo szampony loreal (Polecamy ). Włosy, jakie szybko ulegają przetłuszczeniu bardziej skorzystają na szamponie z substancjami ściągającymi, tego typu jak olej cytrusowy, rozmaryn i szałwia.

Gdy przekonasz się, że zaprezentowany w tym miejscu wpis jest godny uwagi, kliknij tu, a przeczytasz więcej art beauty tego typu materiałów.

Polecana jest także firma RevitaLash.

Dobrym wyborem będą także bezbarwne szampony, mają one mniejszą ilość substancji nawilżających. Dla włosów cienkich i słabych idealne okażą się szampony wzmagające objętość włosów. Unoszą one włosy, natomiast będące w składzie białka osiadają na pojedynczych pasmach włosów. To powoduje, że wydają się grubsze (Polecamy też ). Właściwie kupno odpowiedniego szamponu nie jest za trudne, jeżeli zdajemy sobie sprawę z tego, czego nam potrzeba. Jeżeli będziemy trzymać się paru prostych zasad podczas wyboru, to podniesiemy szanse, iż po umyciu włosów takim kupionym specyfikiem będą one nie jedynie czyste, lecz i gładsze i bardziej lśniące. Pewnie każdej kobiecie zależy na takim właśnie wymarzonym efekcie.