Nalewki z tatrzańskich gór wybornie smakują i posiadają drogocenne szczególności zdrowotne

Domowe nalewki są zawsze przewybornym specjałem dla domowników czy też przyjaciół. Przepisy najczęściej są od pradziada i w 100% naturalnym produktem, osiąganym domowym sposobem.

nalewki

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Receptura przechodzi z pokolenia na kolejne pokolenie z niezmiennym przepisem, by pielęgnować tradycje rodzinną. Nalewka z Poronina sięga lat 30 XX wieku. Jest sporządzana tradycyjnym domowym przepisem z użytkiem drogocennych ziół i roślin z samego serca tatrzańskich gór. Składniki na nalewki nie tylko wyśmienicie smakują, ale także mają niezwykłe cechy lecznicze. Należałoby wspomnąć o Litworówce wybitnej podhalańskiej nalewce wytwarzanej według staropolskich tatrzańskich receptur przy stosowaniu składnika arcydzięgielu litworu, nadzwyczaj rzadkiej rośliny, spotykanej w Tatrach o cennych aspektach uzdrawiających – więcej .

nalewka w dekoracyjnej butelce

Autor: thedabblist
Źródło: http://www.flickr.com

Nalewka charakteryzuje się korzennym zapachem, która jest również uświetniona smakiem naturalnego miodu.

Czy komentarze ze strony pod tym wpisem Cię zaciekawiły? Może pragnąłbyś coś do nich dopisać? Będzie to dla nas zapewne niezmiernie istotne.

Nalewka ta wpływa korzystnie na układ nerwowy, działając uspokajająco oraz pomaga w leczeniu bólów głowy, a także regeneruje trawienie. Następną drogocenną o dużych szczególnościach uzdrawiających i olśniewającym smaku stanowi nalewka Litworówka z kwieciem czarnego bzu. Pośród składników wyczujemy również arcydzięgiel litwor oraz żeń-szeń. Siła tych komponentów przynosi mnóstwo korzyści uzdrawiających. Poprawia apetyt, działa uspokajająco, a także wzmacnia czynność serca oraz nerek. Dodatkowo kwiat czarnego bzu dopomaga w stanach przeziębienia oraz reguluje odporność.

Bez strachu – zobacz link (http://www.brumet.com.pl/pozostale-wyroby/), który prowadzi do podobnej strony. Przeczytasz na niej dające do myślenia wpisy w odniesieniu do rozpatrywanego tu zagadnienia.

Natomiast wzmacnia pracę układu pokarmowego, wyczyszcza organizm z toksyn, działa bakteriobójczo czy też przeciwgrzybicznie czy pomaga w leczeniu migreny, czy też działa uspokajająco nalewka Litworówka z liścia arcydzięgla litworu. Doceniona nalewka Cytrynówka jest tradycyjną nalewką z gruntowną recepturą i przepisem z domów przodków zamieszkujących serce tatrzańskich gór. Olśniewający smak cytryny z ekologicznym miodem ubogaca pysznym zapachem i smakiem.

Może Cię zainteresować:

Nalewka z Poronina nie tylko jest uświetniona zdumiewającym smakiem, ale też korzystnie oddziałuje na nasze zdrowie. Są też wyborne jako nalewki na prezent, gdyż uświetnią podniebienie każdego miłośnika. Nalewki na prezent okolicznościowe czy również bez okazji stale będą miłym akcentem dla znajomych.