W jaki sposób współczesna technika może pomóc w utracie zbędnych kilogramów

Wielu ludzi marzy o tym, żeby mieć szczupłą sylwetkę i wiele z tych osób będzie też sporo w stanie wyłożyć na realizację swoich marzeń. Jednym z największych problemów związanych z wyglądem jest zbyt duża ilość kilogramów. Ma na to wpływ wiele rozmaitych czynników. Praca na siedząco, brak aktywności fizycznej i niewłaściwe odżywianie sprawiają bardzo szybkie przybywanie kilogramów i rozrastanie się figury.

Recepta na taki stan rzeczy jest wprawdzie bardzo prosta, lecz dla większości ludzi wymagająca za dużo wysiłku i wyrzeczeń. Należy w pierwszej kolejności zmienić żywieniowe zwyczaje, zrezygnować z podjadania ciastek, chipsów i innych przekąsek, a w ich miejsce wprowadzić owoce i warzywa. Kolejną rzeczą jest większa aktywność, tu również trzeba ruszyć się sprzed telewizora, ubrać dres i udać się na siłownię, basen czy rower. To również wielu ludziom sprawia ogromny problem, najbardziej chciałyby one mieć wspaniałą figurę bez żadnego wysiłku, z możliwością spożywania wszystkiego co będzie się chciało. To wszystko obiecują tak popularne w ostatnim czasie diety cud, lecz oczekiwania te spełnia również współczesna medycyna estetyczna – czytaj więcej .

laser

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

W kosmetycznych gabinetach coraz większe zainteresowanie mają zaawansowane urządzenia służące do walki z tłuszczem. Jeszcze do niedawna pośród takich zabiegów królowała liposukcja, która była jednak bardzo inwazyjna. Metody obecnie promowane stosują zupełnie inne procesy, powodujące rozkład tłuszczowych komórek bez konieczności niebezpiecznej ingerencji w organizm.

Jedna z takich nowości to lipolaser, urządzenie emitujące w specjalny sposób skoncentrowaną wiązkę laserowego światła. Pod jego wpływem komórki tłuszczowe zaczynają się rozpadać i są wydalane z organizmu, zabieg ten jest zupełnie bezpieczny dla innych tkanek takich jak nerwy, skóra czy naczynia krwionośne. Odmienną technikę wykorzystuje kriolipozliza, tu z kolei stosuje się niskie temperatury w celu zamrożenia tłuszczowych komórek – dbaj o siebie jeszcze bardziej .

Jeśli uważasz, że prezentowany tu post jest cenny i poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij oprócz tego ten odnośnik, a odnajdziesz więcej informacji lekarz garwolin.

Pod wpływem niskich temperatur komórki te zaczynają umierać i również po pewnym czasie są całkowicie usuwane z organizmu.