Lśniące włosy

Błyszczące i mocne włosy to oznaka zdrowia i urody.Na co dzień stosujemy obowiązkowy zestaw kosmetyków do włosów w postaci szamponu i odżywki.

Szczególnie gdy nie nie stosujesz farby do włosów,nie musisz martwić się o ich wygląd. O wiele więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne powinny poświęcić kobiety, które często używają farby do włosów. Przyczyną gorszej kondycji włosów jest duża ilość chemii w farbie, która niszczy ich strukturę. W takim wypadku należy oprócz tradycyjnej odżywki, zastosować dodatkowe środki pielęgnacji, na przykład maski na bazie wosku pszczelego lub oleje do włosów, np. arganowy czy jojoba.

Najrozsądniej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie mają w składzie chociażby konserwantów. Przykładowo silikony to substancje, które oprócz właściwości nabłyszczających oklejają włos, powoduje, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, naturalne kosmetyki do włosów, zawierają większą ilość składników naturalnych, pochodzących głównie z roślin.

Tak na prawdę powinniśmy dbać szczególnie o skórę głowy i dobierać szampon w zależności od tego, jaki rodzaj skóry mamy.

Modne fryzury i upięcia

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy mają skłonność do przetłuszczania się, to znaczy, że mamy skórę łojotokową i powinniśmy ją odpowiednio oczyszczać. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ możemy mieć również większą skłonność do łupieżu. Należy także uważnie wybierać kosmetyki w przypadku alergicznej skóry. Wtedy kupujmy w kosmetyki o jak najprostszym składzie.

Chcesz zgłębić taką kwestię trochę dokładniej? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i zobacz więcej na portalu (http://www.dermamed.com.pl/oferta/btl-exilis-elite), który również omawia taką tematykę.

Idealnie sprawdzą się także kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecięcej lub produkty z apteki (oferta na stronie).

Oprócz stosowania szamponów i odżywek warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach codziennej pielęgnacji. W pierwszej kolejności unikać stosowania urządzeń, takich jak prostownica Jeśli już koniecznie musimy ich użyć, warto wspomóc się preparatem chroniącym włos przed działaniem wysokiej temperatury. Porady na ten temat na . Trzeba też dokładnie wypłukać włosy po umyciu, najlepiej letnią wodą. Mokrych włosów nie powinno się szczotkować, ani mocno trzeć ręcznikiem, ponieważ w tak właśnie niszczymy ich budowę i pozbawiamy blasku. Gdy kończymy suszyć włosy, przełączmy suszarkę na zimny nawiew. W ten sposób domykamy łuski włosowe, wygładzając fryzurę.