Coś dla osób lubiących czasem wypić alkohol, czyli w czym podawać rozmaite rodzaje drinków

Nawet najładniej nakryty stół bardzo dużo straci ze swojego idealnego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w zwykłej butelce. Taka pospolita butelka będzie stanowiła zbyt widoczny kontrast dla pięknej zastawy. Warto więc zastanowić się, czy nie korzystniej będzie wlać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest bardzo duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki , które przeznaczone są do podawania przyrządzanych własnoręcznie nalewek, wódek, brandy oraz whisky. Posiadają one rozmaite kształty, nie tylko owalne, ale także kwadratowe. Obecne są wśród nich zarówno banalnie proste karafki , które wykonano ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wykonane zostały z kryształu.

dobre wino

Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com

Karafki do wina służą do serwowania wina czerwonego. Podejmując decyzję o ich kupnie, pamiętajmy, aby zwrócić baczną uwagę na to, jaki kształt ma ich dno – karafki do wina. Do wina zalecane są karafki, których dno jest szerokie. Taki kształt dna gwarantuje mocniejsze dotlenienie wina i pozwala lepiej uwolnić jego aromat. Oprócz karafek , które przeznaczone są do wina w sklepach jest naprawdę szeroki wybór karafek do wody oraz likierów. W karafkach przeznaczonych na wodę bez obaw możemy podać również wina białe.

Ten wpis wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na następne posty? Zatem nie wahaj się i naciśnij w ten link.

Mnóstwo alkoholi wytrąca na spodzie butelki osad. Jeśli więc serwujemy go w karafce, to musimy przelewać go wyjątkowo ostrożnie, tak, aby osad nie wypłynął z butelki. Zasady savoir-vivre mówią, że, serwując wysokiej jakości alkohol, oryginalną butelkę ustawiamy na oddzielnym stoliku. Powinni pamiętać o tym ci, którzy chcą uchodzić za znawców alkoholu.

Karafki do whisky powinny mieć dno w kształcie kwadratowym. Są one przeznaczone tylko i wyłącznie do whisky. Bardzo często sprzedaje się je razem ze szklankami do serwowania tego znanego na całym świecie trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą typową jest grube dno. Sprawdź ofertę: szklanki do whiskey

Szklanki do whisky można wykorzystywać nie tylko do serwowania whisky, ale także do innych rodzajów alkoholu jeśli tylko, że podaje się go z kostkami lodu. Klasyczne szklanki, w których podaje się whisky mają nawet swoją nazwę.

Zaglądnij na naszą stronę. Tam czekają na Ciebie następne niezwykle ciekawe wpisy. Robimy dla Was dalsze szczegóły i będzie nam miło, jeśli je obejrzycie.

Określane są jako Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest różnorodna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży spotkamy również szklanki o nieco większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Nadają się one do podawania napoi bez dolewania do nich alkoholu. Cieszą się one wyjątkowo dużą popularnością.