W jaki sposób da się skutecznie pozbyć zarostu z twarzy, nowe i stare techniki golenia brody.

Jedną z rzeczy, po jakich można rozróżnić mężczyzn od kobiet jest zarost, którego stan całkiem sporo może powiedzieć o jego posiadaczu. Panowie mają tu bardzo duże możliwości, jednak trzeba pamiętać o tym, że granica pomiędzy dobrym wyglądem a niechlujstwem i zaniedbaniem jest bardzo płynna i bardzo łatwo ją niekiedy przeoczyć.

brodacz

Autor: Susan Solinski
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy z mężczyzn będą chodzić z dłuższą brodą i przez długi czas jej nie golą, co nie oznacza bynajmniej, że nie muszą o nią zadbać w inny sposób. Inni lubią chodzić z parodniowym zarostem, co może im dodać męskiej stanowczości i uroku, ale tu z kolei trzeba uważać, żeby rzeczywiście to było nie więcej niż parę dni, bo później twarz nie będzie zbyt dobrze wyglądać. Lecz największa ilość panów regularnie goli swój zarost, dzięki czemu wyglądają tak jak powinni, bez zbędnego zaniedbywania się. A że mężczyzn jest na świecie kilka miliardów, to zrozumiałe będzie, że biznes wiążący się z produktami do golenia, maszynkami i kosmetykami wycenia się na naprawdę ogromne sumy.

Jest jednak sporo mężczyzn, którzy będą woleli tradycyjne metody, a do takich bez wątpienia należy brzytwa do golenia . Aby móc ją stosować należy mieć pewną wprawę i nerwy ze stali, bo wcale nie jest trudno o pozostawienie krwawej pamiątki.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link drążki bukowe, a dowiesz się więcej informacji, które Cię niezwykle zainteresują.

Jeszcze są do znalezienia fryzjerskie zakłady, w jakich można się ogolić w ten tradycyjny sposób, choć powoli się wykruszają.

zestaw do golenia

Autor: Jody Bowie
Źródło: http://www.flickr.com

Dość często używana była też jeszcze niedawno maszynka na żyletki , jej ogromną zaletą było to, że była tania w użytkowaniu, a równocześnie bardzo dobrze goliła. Tego typu maszynki wyparte zostały przez znacznie nowocześniejsze wkłady z kilkoma ostrzami, lecz w dalszym ciągu w niektórych sklepach można znaleźć te tradycyjne sprzęty. Szczególnie chętnie kupowany jest model figaro, panowie którzy chcą odczuć prawdziwy dreszczyk emocji na swojej brodzie powinni ją kupić i zacząć się golić. Jeśli jednak ktoś nie lubi specjalnego ryzyka, to do wyboru miał będzie sporo typów wieloostrzowych maszynek, a także różne wersje elektrycznych golarek.