Jak się golić i dbać o męski zarost – rady

Przyszła moda na zarost. Panowie zapewne cieszą się z tego, że gęsty zarost znowu jest modny, ale nie oznacza to, iż mogą oni przeznaczyć mniej czasu na jego pielęgnowanie. Zadbana broda lub wąsy nastręczają czasu. Idealne golenie nie będzie prędkie jak też wymaga pewnej rutyny pielęgnacyjnej. Na początku musisz rozszerzyć pory. Możesz na przykład to zrobić przykładając do twarzy zwilżony ciepłą wodą ręcznik na ok. sześćdziesiąt sekund. Poprawnie byłoby golić się np. po wyjściu spod prysznica.

Mężczyzna z zarostem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść twarz za pomocą peelingu. Może to być żel przykładowo ze zmielonymi łuskami orzecha. Wyeliminuje martwy naskórek, który może blokować ostrza jak też prędzej je stępiać. Zmyj ciepłą wodą. Kolejne potrzebne artykuły do golenia to olejek przed goleniem (ażeby nawilżyć skórę. Potem wmasuj krem ewentualnie piankę do golenia. Zanim poczniesz golić się, powinna poleżeć na włosach minimum 2 minuty. Z jakiej przyczyny?

Gdyż tyle czasu zajmuje kremom do golenia ich należyte działanie. Składniki powinny mieć czas, ażeby spenetrować włosy. Jeżeli ogolisz się po na przykład 20 sekundach, w rzeczywistości zgalasz suche włosy oraz zwiększasz ryzyko podrażnień. Zacznij golenie „z włosem”. Polecam golarki tradycyjne. Po dwóch pociągnięciach przepłukuj ostrze. W ten sposób ustrzeżesz się podrażnień oraz zminimalizujesz liczbę wrastających włosków. Nie naciskaj ostrza, gdy się golisz. Potem ogol się pod włos > http://lokikoki.pl. Spłucz wszystko zimną wodą. Wsmaruj krem nawilżający. Niżej rady pomagające pożegnać się z wrastającymi włoskami: Nie gol się zbyt szybko.

Gól się najprzód z włosem, a nie pod włos. Nałóż krem na minimum dwie minutki przed zaczęciem golenia. Czyń krótkie pociągnięcia oraz regularnie spłukuj golarkę. Ostrożnie z pianą. To nie jej ilość pomaga golić, a składniki, jakie uprzednio mają czas, ażeby zadziałać. Zbyt dużo piany wręcz utrudnia golenie, gdyż oddala ostrza od twarzy. O ile jesteś ogromnie podatny na podrażnienia, zamień golarkę na taką, która posiada mniej ostrzy. Naturalnie unikaj kosmetyków z alkoholem. Nie używaj ręcznika, żeby oczyścić ostrze. Nie zostawiaj również maszynki w wilgoci i wodzie, bowiem zardzewieje. Regularnie zmieniaj ostrza. Jeśli masz gęsty zarost, wymieniaj je co 3 golenia. Wykorzystuj kosmetyki do brody .