Zmarszczki – jak dziś im rzeczywiście efektywnie zapobiegać oraz w jaki sposób spłycać te, które już powstały?

Zmarszczki są jednym z pierwszych niepokojących symptomów upływu czasu. Pewnego razu w lustrze obserwuje się zmarszczki na czole lub kurze łapki. Niestety, taka jest kolej rzeczy i organizm człowieka zawsze się zestarzeje, jednakże okazuje się, że można efektywnie walczyć ze zmarszczkami opóźniając ich pojawienie się i likwidując te, które już zagościły na twarzy. W jaki sposób? Czy istnieją skuteczne rozwiązania?

Zmarszczki na kobiecej twarzy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Najważniejsza jest stosowna prewencja. Trzeba mieć świadomość, że zmarszczki w dużej mierze pojawiają się poprzez kontakt skóry ze słońcem, co oznacza że należy unikać zbyt dużej ekspozycji na słońce w czasie lata i korzystania z solarium. Konieczne jest stosowanie zabezpieczających filtrów na twarz (więcej szczegółów), szyję i dekolt, gdyż to właśnie o tych rejonach zapomina się najczęściej. Wówczas bowiem ma się gwarancję, że skóra jest odpowiednio zabezpieczona. Co ciekawe, filtrów wskazane jest używać również zimą, jako że szkodliwe promieniowanie słoneczne może się przebijać przez chmury. Na rynku sprzedawany jest dosyć różnorodny wybór kremów z filtrem. Filtry są często dodawane do podkładów.

Kobieta przeglądająca się w lusterku

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Co więcej, należy regularnie złuszczać skórę peelingami medycznymi, które zazwyczaj bazują na dosyć wysokim stężeniu kwasów. Dzięki temu zrzuca się martwy naskórek oraz widocznie spłyca zmarszczki (więcej informacji). Zalecane jest także aplikowanie retinoidów, które wykazują działanie złuszczające i najczęściej są zalecane w czasie terapii trądzikowych, by usunąć pozostałości po wypryskach, przykładowo zaczerwienienia lub niewielkie blizny. Kuracje kwasami można przeprowadzać także na własną rękę, gdyż współcześnie na rynku sprzedawane są specjalne toniki czy kremy z różnym stężeniem kwasów. Rzecz jasna, początkowo dobrze jest zaczynać od dość niskiego stężenia.

Co jednak ze zmarszczkami, które już są obecne na skórze? Trzeba oddać się w ręce fachowców. Usuwanie zmarszczek warszawa cieszy się obecnie dużą popularnością. Z reguły stosuje się wstrzykiwanie w miejsca objęte zmarszczkami botoksu bądź kwasu hialuronowego. Dzisiaj, botoks warszawa to jeden z najbardziej popularnych sposobów na walkę ze zmarszczkami, tym bardziej że sam botoks cennik jest nadzwyczaj atrakcyjny. Dużo więcej osób może sobie pozwolić na skorzystanie z takich zabiegów medycyny estetycznej. Autor