Troszczymy się o świetną fryzurę. Sprawdzone produkty do pielęgnacji i utrwalenia włosów.

Każda kobieta każdego dnia stawia na dobrą kosmetykę połączoną z tworzeniem uczesania. Bardzo często obie te czynności można połączyć, uzyskując naprawdę świetne rezultaty. W jaki sposób to zrobić?

włosy

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzią jest używanie przetestowanych kosmetyków do włosów, na przykład kosmetyków do włosów Wella. Przy krótkich uczesaniach, wygodnych szczególnie latem lub gdy uprawiamy jakiś sport, o objętość i uniesienie można zadbać już podczas mycia, używając szamponu nadającego objętości.

Sprawdź ten odnośnik i zobacz więcej wskazówek tutaj (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/weglowe/) dotyczących rozważanej w tym wpisie sprawy. Te porady bez wątpienia też na długi czas zostaną w Twojej głowie.

Na dopiero co umytą głowę możemy zaaplikować produkty, które podniosą je u nasady i nieco je usztywnią (różne pianki, spraye unoszące włosy u nasady albo inne kosmetyki do włosów Wella, którymi można osiągnąć podobny efekt wizualny). Ułatwi to szybkie wymodelowanie fryzury na grubej szczotce czy po prostu przy użyciu palców i grzebyczka do stylizowania. Później wystarczy zaledwie utrwalić włosy lakierem. Oczywiście takie warunki atmosferyczne, jak mocny wiatr albo wilgotne powietrze, będą działać negatywnie, dlatego dobrze jest mieć w swojej łazience produkty z serii kosmetyków fryzjerskich Wella Professional, które dają silniejsze utrwalenie fryzury na miarę naszych potrzeb.

Kosmetyki do włosów Wella z linii dedykowanej salonom fryzjerskim zawsze są także bogatsze o przynoszące szybkie rezultaty komponenty pielęgnujące, witaminy, naturalne oleje i woski – . O krótsze fryzury łatwiej się zatroszczyć, bo zwykle nawet niewiele ruchów grzebienia wystarczy, by je poskromić. Czasem wysychają samoczynnie i nie wymagają użycia prostownicy ani lokówki, dlatego nie są mocno narażone na zniszczenia spowodowane przez stylizacje fryzjerskie z użyciem ciepłego powietrza, jak długie pukle. Do stylizacji włosów krótszych dobrze sprawdzą się różnego typu pasty czy woski. Przy włosach półdługich trosce o włosy należy poświęcić dużo więcej uwagi. Bardzo ważne jest tutaj chronienie końców przed rozdwajaniem się i laminowanie pasm na całej linii przed suszeniem czy kręceniem. Wówczas świetnie nada się maska regenerująco-ochronna i podobne kosmetyki Alterna mające właściwości termoochronne.

Trzeba też zadbać o ich nawilżenie. Niestety, włosy dłuższe i delikatne mają skłonności do puszenia się, szczególnie przy niekorzystnych czynnikach atmosferycznych. Kosmetyki Alterna nałożone zaraz po myciu, takie jak serum wygładzające, i do wzmocnienia uczesania, jak super mocny lakier, z pewnością zapobiegną ich skręcaniu się – .

Jest całkiem sporo linii, które poza cechami pielęgnującymi mają również właściwości utrwalające uczesanie. Dlatego włosy wyglądają pięknie i zdrowo, są mocne i odżywione, a przy tym świetnie się układają i trzymają się do wieczora.