Każda pani śni o pięknej i pełnej blasku skórze i dobrze napiętej skórze

Każda dama marzy o pięknej i idealnej skórze i dobrze napiętej cerze. Niestety, w miarę upływu lat nasza cera robi się wysuszona i coraz więcej zniszczona. Dobra pielęgnacja i właściwe zabiegi do cery suchej mogą przywrócić jej blask. Cera sucha jest niesłychanie łagodna. Najczęściej przybiera kolor jasnoróżowy z niedużymi przebarwieniami.

skóra

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Pod naskórkiem mogą pokazać się wyraźne, rozszerzone naczynka. Cerę suchą mogą posiadać nawet młode dziewczęta. W wypadku cery suchej o wiele wcześniej zaczynają pokazywać się pierwsze ślady starzenia. Odpowiednia pielęgnowanie opiera się na używaniu stosownych kosmetyków. Do zmycia makijażu należy stosować zawiesiste i nieznacznie tłuste produkty, które wzmocnią barierę ochronną skóry i jej nie drażnią. Krem do cery suchej winien być używany każdego dnia. Nie wolno zapomnieć o kremowaniu skóry wokół oczu. Specjalne maseczki z zastosowaniem żelu pomogą ochronić na dłuższy czas gładką cerę pod oczami. Przed zmarszczkami można ustrzec też skórę na szyi i dekoltu (kremy lichtena do pielęgnacji skóry suchej).

Krem do cery suchej na wieczór winien mieć kompozycje tłuszczowe i zwilżające. Jeżeli cera jest ogromnie przesuszona, trzeba w pierwszej kolejności położyć na nią krem nawilżający, a po dowolnym okresie krem natłuszczający. Cera (Make i Makijaż Dorota Małecka) sucha niedobrze toleruje solarium i długie opalanie. Najlepiej raz w tygodniu przeprowadź peeling enzymatyczny, który zetrze martwy naskórek i umożliwi

krem

Autor: Stephen Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

wyższe przyswajanie się kremów nawilżających. Cera sucha jest wyjątkowo narażona na szkodliwe działanie czynników środowiskowych i wewnętrznych. Stosowne nawilżenie skóry umożliwi nam jedynie woda z wnętrza naszego ustroju. W inaczej cera będzie przesuszona i prędzej pojawią się na niej procesy starzenia. Zachowanie rześkiej i młodej cery na dłużej jest możliwe właśnie przez systematyczne nawilżanie. Pielęgnacja skóry suchej to przymus. Kremy do cery suchej nawilżające, powinny być wykorzystywane codziennie. W ten sposób jest możliwość dłużej cieszyć się gładką, zdrową cerą bez zmarszczek przez dłuższy czas – pielęgnacja suchej skóry.