Najchętniej używane kosmetyki od wielu lat są stosowane w większości przez kobiety

Kosmetyki od wieków są wykorzystywane głównie przez kobiety, a w mniejszym stopniu także przez mężczyzn. Mogą przybierać rozmaite postaci. Ich zastosowanie również jest różne; kosmetyki można podzielić na myjące (mydła, żele, żele pod prysznic czy do demakijażu), do ochrony cery (kosmetyki do opalania), nawilżania (kremy), zmiany zapachu (antyperspiranty, perfumy) oraz poprawiania wyglądu (wszelkiego typu kosmetyki kolorowe).

Rosnącą popularnością cieszą się obecnie kosmetyki wyszczuplające, występujące także w różnych postaciach.

Autor: Gosh

Kosmetyki nawilżająceTen rodzaj kosmetyków służy do pielęgnacji cery zniszczonej i suchej. Są to głównie rozmaite kremy (clarins w krakowie). Jednym z nich jest krem przeciwzmarszczkowy, który poza nawilżaniem ma na celu poprawiać wygląd cery oraz zapobiegać jej starzeniu. Inne środki służące do nawilżania to balsamy do ciała, jak również część środków myjących zawierających określone substancje (na przykład część żelów pod prysznic lub mydeł). preparaty takie dzielą się również z uwagi na część ciała, do pielęgnacji której będą używane, jak również na porę dnia, w której zalecane jest ich używanie. Do najpopularniejszych zalicza się: krem do rąk i paznokci, krem na pękające pięty oraz krem stosowany pod oczy (np. polecane kosmetyki dermalogica).

Środki prowadzące do zmiany wygląduDostępna jest szeroka gama środków, służących do tymczasowej poprawy wyglądu. Jednym z najpopularniejszych i używanych przez większość liczbę kobiet jest maskara.

Jeśli niniejszy artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (https://revitabielany.pl/) a odnajdziesz w tamtym miejscu inne tego typu informacje. One także na pewno będą dla Ciebie interesujące.

Równym powodzeniem cieszą się kolorowe lakiery do paznokci. Oddzielną grupę stanowią preparaty do włosów jak na przykład farby czy lakiery. Lakiery służą do utrwalania fryzury tak samo jak żel. Często używane są także cienie do powiek, kredki do oczu oraz do ust, pomadki i błyszczyki. Wiele kobiet używa również pudrów, fluidów oraz różu na policzki. Makijaż tego rodzaju ma charakter czasowy. Dostępne są jednak metody na permanentną zmianę wyglądu, do których zaliczyć można makijaż permanentny. Osobną sprawą jest możliwość poprawiania wyglądu za pomocą operacji plastycznych.

Źródło: Tigerandbear