Jakie istnieją rodzaje biustonoszy? W jaki sposób należy je dobierać, aby pasowały jak najlepiej?

Mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę, lecz tylko kilka procent kobiet umie dobrać właściwy rozmiar biustonosza. Tymczasem dobry stanik jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na nasz komfort i to jak się czujemy. W zależności od potrzeb może podkreślić kształty albo podtrzymywać biust. Jaki więc stanik wybrać? Jakie istnieją rodzaje oraz dla kogo są odpowiednie? Bardotka, określana też balkonetką, to stanik charakteryzujący się tym, że górna linia misek biegnie poziomo w poprzek biustu.

Jagna oferuje duży wybór

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
Ramiączka umieszczone są szerzej niż w pozostałych rodzajach staników. Razem z kształtem miseczek powstaje dekolt w kształcie kwadratu. Miski posiadają często fiszbiny, do tego bardzo często są również usztywnione. Biustonosz w typie plunge ma za zadanie stworzyć ładny, głęboki dekolt. Posiada miseczki o skośnych cięciach, są nisko wycięte, natomiast ich linia biegnie skośnie przez piersi. Takie staniki mogą być usztywnianie albo niekoniecznie. Biustonosze push-up powiększają biust – zobacz u Jagny. Efekt ten jest możliwy, gdyż stanik jest wyposażony w umieszczone w dolnej części miseczek kieszonki.

Tam wkłada się małe poduszki lub specjalne usztywnienie. Kolejnym typem jest biustonosz z zabudowaną miseczką. Tego typu miseczki są całkowicie zabudowane, przez co piersi mają zapewnione dobre podtrzymanie. Miseczki mają poprzeczne cięcia, które idą w poprzek biustu i zakrywają ich dużą część. Połączenie pomiędzy miseczkami jest dosyć szerokie. Stanik z uformowaną miseczką jest modelem o sztywnej misce z fiszbinami. Uformowana jest ona z jednej części, bez cięć. To sprawia, że miseczki nie posiadają szwów a przy tym biustonosz nie jest widoczny pod przylegającą bluzką albo inną kreacją. Minimzer natomiast to biustonosz (więcej na ten temat tutaj), którego miski wykonane są w taki sposób, aby zmniejszyć uwydatnione piersi, a konkretniej mówiąc, aby powodował, że piersi będą mocniej przylegać do klatki piersiowej.

Efekt taki można uzyskać przez to, iż miseczka posiada trochę większą średnicę aniżeli zwykły biustonosz w dużym rozmiarze, lecz jest bardziej płytka. Przy wyborze odpowiedniego biustonosza musimy wziąć pod uwagę także to jest on zrobiony z różnorakich materiałów. Na co dzień lepsze będą te z materiałów wygodnych jak bawełna, lub z tych bardziej oddychających. Jednak pod sukienkę wieczorową albo na wyjątkowe okazje doskonale sprawdzą się te bardziej eleganckie. Choć ostatnio najbardziej popularne są i tak biustonosze silikonowe.