Star Wars czyli czemu jest tak duży fenomen tej niezwykłe i cieszącej się ogromną popularnością filmowej sagi.

Niewiele jest serii tak kultowych, jak Star Wars. Ta niezwykła saga rozpoczęła się w roku 1977, bowiem wtedy właśnie w kinach zaczął być wyświetlany pierwszy film. Kolejne dwa widzowie oglądali w odstępach trzech lat, a potem, po następnych kilkunastu latach, zostały nakręcone kolejne trzy filmy. Dzisiaj połowa świata z wielkim utęsknieniem oczekuje na siódmą część, której ukazanie się w kinach planowane jest na końcówkę roku 2015. Sama historia opowiada o przebiegu galaktycznej wojny domowej i wydarzeniach, jakie bezpośrednio się przed tym działy. Poszczególne odcinki prezentują, jak wyglądały różne konflikty pomiędzy planetami, jakie w ostatecznym rozrachunku zakończyły się wielka wojną. W filmach można również śledzić losy rycerzy Jedi, to znaczy Anakina Skywalkera i jego syna Luke, jaki przez walkę z siłami ciemności jest jednocześnie synonimem odwiecznej walki między złem a dobrem. Walki, która przyciągnęła do kin miliony widzów, bowiem właśnie tyle razy oglądnięto do dnia dzisiejszego wszystkie wyprodukowane aktualnie części tej sagi.

star wars

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com

Gwiezdne wojny jest jedną z najwięcej zarabiających serii filmowych w całej historii. Już tylko na sprzedaży biletów producenci zarobili duże miliardy dolarów, a przecież dochodzi także wielki przemysł wiążący się z najróżniejszymi gadżetami i akcesoriami. Opierając się na nakręconych częściach powstało dużo innych filmów, gier i komiksów – czytaj więcej na . Wśród maluchów ogromnym powodzeniem cieszy się gwiezdne wojny audiobook, jakiego słuchać mogą przed położeniem się spać czy też w długiej podróży.

Wielki biznes jest również związany z przeróżnymi zabawkami i gadżetami.

Jeśli chcesz przekazać komuś informacje na prezentowany temat, to wejdź na link i poczytaj szczegóły odnoszące się do tego zagadnienia – na pewno go wciągną.

Wystarczy zresztą przyjrzeć się ofercie jakiegokolwiek sklepu z zabawkami, w którym miecze świetlne, figurki oraz maski należą do jednych z najlepiej sprzedających się towarów – sprawdź więcej na . Do tego dochodzą jeszcze inne rzeczy, takie jak kubki star wars, i jak się to wszystko razem zbierze, to dopiero wtedy widać fenomen opisywanej sagi.

Wciąż masz znaczne problemy z wyszukaniem dobrej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (https://www.transcom-system.com.pl/pl/aktualnosci), one na pewno Cię nie zawiodą.

Fenomen, jaki być może jeszcze bardziej się umocni, bo najbliższa premiera jest zapowiadana jako jedno z największych wydarzeń w świecie kina w ostatnich latach.