Jakiego rodzaju środki stosować, by nasza skóra cały czas wyglądała zdrowo? Czy istnieje jakiś skuteczny specyfik?

To właśnie organizm ślimaka wytwarza śluz, w którym znajdują się substancje regenerujące różnego rodzaju komórki organizmu. Identycznie naukowcy zaczęli myśleć o regeneracji ludzkiej skóry: skoro śluz wpływa na rekonstrukcję tkanek ślimaka to czemu nie miałby wpłynąć dobrze na ludzką skórę? Przeprowadzono badania które udowodniły stymulujące na ludzkie fibroblasty działanie tej substancji.Badacze rozmyślali o regeneracji ludzkiej skóry, ponieważ jeśli śluz wpływa na odbudowywanie tkanek ślimaka, to dlaczego nie mógłby zadziałać sklep rehabilitacyjny marki ludzką skórę? Zrobiono sporo badań, jakie udowodniły takie przypuszczenia, w ten sposób powstał krem ze śluzu ślimaka, który jest dziś bardzo często używany do pielęgnacji ciała. Od tego momentu liczne koncerny kosmetyczne używają tego wyjątkowego, naturalnego surowca do produkowania różnego rodzaju kosmetyków, wspomnianego wyżej kremu, lecz nie tylko.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac

Powstający w ten sposób kolagen wypełnia zmarszczki oraz blizny, a przy tym odbudowuje warstwę skóry, pomagając jej w walce z trądzikiem jak również przebarwieniami. Regularne stosowanie tego środka pozwala przywrócić wcześniejszą elastyczność jak również gładkość skóry. Krem taki ma swoje zastosowanie tym bardziej w sytuacji, kiedy kolejne preparaty okazały się mało skuteczne, nie dały dobrych efektów. A w jaki sposób to się zaczęło? Ślady najstarszych zastosowań leczenia problemów naskórka przy pomocy śluzu ślimaka można znaleźć już u Hipokratesa, ale też u Indian, którzy zamieszkiwali kiedyś Araucanię, czyli dzisiejszy teren południowego Chile. Badania naukowców nad właściwościami tego specyfiki rozpoczęto w dziewiętnastym wieli, ale dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku zaczęto stosować śluz, jako składnik preparatów kosmetycznych.

Dziś ten wyjątkowy składnik można znaleźć w wielu preparatach kosmetycznych, jak mleczka do ciała czy żel do mycia twarzy – autor. Należy również wiedzieć, iż sama nazwa specyfika, czyli ekstrakt ze śluzu ślimaka, wzbudza bardzo dużo kontrowersji, lecz przez wzgląd na własną skuteczność i niezwykłość działania znajduje wciąż większe zastosowanie w branży kosmetycznej. By natomiast otrzymać taki preparat trzeba trochę czasu. Ekstrakt natomiast to produkt czysto farmaceutyczny, to znaczy jest objęty ścisłą kontrolą.