Jak dobrać jak najlepsze perfumy? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas wyboru?

Odpowiedni i dobrze dopasowany zapach jest uznawany za jedna z bardziej skutecznych metod wywierania pozytywnego wrażenia. Jednak nie każde perfumy będą pasowały, a zależy to od sytuacji jak i osoby, która używa danych kosmetyków. W jaki sposób w związku z tym dobrać właściwe perfumy i wywrzeć przy tym jak najlepsze wrażenie?

Perfumy Versace

Autor: Harry Heng
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy twierdzą, iż zapach to jakby nasza druga skóra. Nie jest to osąd nazbyt przesadzony, jednak idealny zapach to ten, który pasuje do naszego charakteru, temperamentu, a także – o czym już wspomnieliśmy – właściwej okazji. Dobre kosmetyki to takie, jakie mogą w znaczący sposób poprawić nastrój oraz samopoczucie, oraz będą odpowiednie do naszego stylu i ubioru. Warto zapamiętać, że jeśli chodzi o perfumy, to jest to na podobnej zasadzie, jak w temacie dobierania ubrań. Nie warto stosować się do obecnie panującej mody.
Nie zawsze to, co dobre jest w modzie. Nie każdy perfum tak samo pasuje dobrze do wszystkich osób, należy się z tym liczyć. Trzeba też wiedzieć, iż wybrany przez nas perfum nie nadaje się do stosowania o każdej porze roku. Może to brzmi dziwne, ale tak istotnie jest. Na przykład w zimie bardziej korzystnie użyć zapachów, które są bardziej zmysłowe oraz dość ciężkie, do tego mają działanie rozgrzewające. Latem zaś dobrze jest skorzystać z zapachów lekkich, świeższych.

Jeśli więc chcemy zakupić jak najlepsze zapachy pamiętamy o danej sytuacji, dajmy na to wybierając się do pracy trzeba skorzystać z subtelniejszych zapachów, wystarczy woda toaletowa. Na wieczorne spotkanie jednak możemy wybrać bardziej wyraziste perfumy. W tej sytuacji nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać perfumy od renomowanych firm Dają one pełne zadowolenie, oryginalne zapachy, przez nie każdy wieczór, czy też randka to coś niezapomnianego. Tutaj należy powiedzieć, że na perfumach nie opłaca się oszczędzać, bo jeśli chcemy otrzymać prawdziwie zadowalający rezultat, musimy wybierać dobre perfumy. Oczywiście pamiętajmy przy tym o sytuacji, okolicznościach, bo one najczęściej decydują o tym, jak należy się przygotować.