Wypróbuj olejek jojoba i kremy z filtrem – dbaj o swoją skórę

Olej jojoba jest swoją budową przybliżony do sebum wydzielanego przez ludzką skórę. Zanadto mała liczba sebum cechuje skórę suchą, skłonną do wczesnego starzenia się. Dla takiej cery olejek jojoba wyręcza niejako rzeczywiste sebum i zapobiega tym samym przesuszaniu cery. Skóra zostaje przyzwoicie nawilżona, jest delikatna i jędrna. Przy zbytnim emitowaniu sebum skóra jest tłusta i podatna na wypryski. W takim przypadku olej jojoba działa hamująco na normalne wydzielanie sebum. Dzięki owej regulacji olej jojoba przyspiesza regenerację komórek skóry. Ochrania naturalną kwaśną powłokę osłonową cery, dzięki temu cera pozostaje piękna, plastyczna i gładka. Olej jojoba jest powszechnie używany do produkcji kremów, maści i balsamów. Stosuje się go również w olejkach do kąpieli, do masażu, a także do demakijażu. Jako że nie posiada swojego znaczącego aromatu, jest również używany jako medium do pachnideł. Perfumy na podłożu oleju jojoba nie są tak głębokie, ich trwałość jest za to wiele większa.

krem

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Olejek jojoba mieści sporo witaminy A, jaka wspiera rzeczywiste funkcjonowanie skóry, witaminę E, jaka przyspiesza regenerację skóry i opóźnia proces starzenia się, witaminę F, która działa stymulująco na cerę i cały system – sprawdź . Jako że krzewy jojoba rosną z dala od centrów fabrycznych, żeby nie powiedzieć z dala od cywilizacji, olej jojoba charakteryzuje się imponującą wprost czystością, nie zawiera pestycydów i pozostałych materiałów trujących.

Wielkie przesłanie ma olej jojoba w leczeniu trądziku i łuszczycy, a nawet łupieżu. Przy trądziku nie tylko koryguje wydalanie łoju, ale także koi stany zapalne. Przy łupieżu, łuszczycach i egzemach działa nawilżająco i łagodząco. Olej jojoba działa bakteriostatycznie, co jest także nadzwyczaj korzystne w schorzeniach skórnych.

Olej jojoba jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym – chroń ciało przed promieniami UV z kosmetykami przeciwsłonecznymi. Przy użyciu oleju jojoba jest możliwość nie tylko uniknąć poparzenia słonecznego, oprócz tego opalenizna posiada śliczny oliwkowy kolor i utrzymuje się bardzo długo. Kosmetyki (olejki na zmarszczki) przeciwsłoneczne są potrzebne do ochrony cery przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.