Sposób na oszczędne zakupy spożywcze

Ogólnie przyjęło się, że reklamy są dla nas bardzo uciążliwe, z racji, iż osaczają nas praktycznie z każdej możliwej strony, w zasadzie są całkowicie zbyteczne. Mimo to, istnieje parę form reklamy, które są dla nas niezbędne, z których korzystamy namiętnie i i gorliwie. Tego rodzaju reklamą są gazetki reklamowe. Możemy je znaleźć w każdym większym sklepie czy hipermarkecie, oraz… w naszych skrzynkach pocztowych. W ten sposób korzystamy z nich najchętniej, dlatego iż dzięki nim dostajemy informacje co jest w danym momencie objęte promocją w danym sklepie. A któż z nas nie chce być na bieżąco z promocjami?

produkty spożywcze

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy wtedy chodzić i porównywać ceny określonych produktów, gdyż już w przed wyjściem na zakupy możemy sprawdzić, jaki towar warto kupić, na przykład tu –

Mając kilka ulotek z różnych sklepów, możemy porównać ceny i sprawdzić, w którym z nich w danym tygodniu ceny są najniższe. Takie racjonalne podejście do zakupów, z uwzględnieniem ulotek promocyjnych pozwala nam wybierać najkorzystniejsze oferty, sporo tym samym zaoszczędzając. A w obecnych czasach, gdy sytuacja finansowa wielu osób nie jest najlepsza, jest to znaczne ułatwienie w planowaniu domowego budżetu.

stragan z warzywami

Autor: webbgun
Źródło: http://www.flickr.com

Korzystanie z promocji na pewno może się opłacić, szczególnie w czasie takich akcji jak dwa produkty w cenie jednego, czy dodatkowa sztuka za grosik. Ale uwaga – wskazane jest najpierw się upewnić, czy ceny na czas promocji świadomie nie uległy podwyżkom, by sklep „nie był stratny”.

Osoby, które muszą pokonać dłuższą drogę do marketu zapewne nie wybierają się do niego bez potrzeby. Dzięki ulotce spożywczej taki klient jest w stanie przeczytać, jaki interesujący go towar w danym tygodniu może kupić i za jaką cenę, a to zmotywuje go do wybrania się na zakupy.serwis wina musujące wina musująceZ reguły wygląda to tak, że ruszamy po jedną czy dwie konkretne rzeczy, a kupujemy jeszcze dodatkowo pięć innych. I właśnie na tym polega polityka hipermarketów.

Wskazówka: nie dajmy się skusić promocjami dlatego, że są. Dwie duże butelki coli w cenie jednej to może i oszczędność, ale czy owe produkty są nam potrzebne? Bądźmy rozsądni.