Co to jest mezoterapia? W jaki sposób przebiega ten zabieg, co daje? Ile kosztuje? Czy powinniśmy z tego skorzystać?

Mezoterapia igłowa to w teorii seria śródskórnych nakłuć aktywnych substancji. Ma on zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Poprawia mikrokrążenie i sprężystość. Mezoterapia igłowa jest świetną metodą na zachowanie młodego wyglądu bez używania skalpela. Najbardziej pożądane i dobre efekty daje seria kilku zabiegów.

Nazwa mezoterapii wzięła się się z greki, oznacza między innymi “terapie” oraz “leczenie”. Chodzi o wstrzykiwanie do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej preparatów aktywnych, które są wybrane wedle potrzeb każdej osoby. Najbardziej powszechnie stosowane preparaty zawierają między innymi kwas hialuronowy, kwas polimlekowy albo aminokwasy. Dzięki takiemu wprowadzaniu tych środków w głąb skóry wykazują one sto procent własnej aktywności, zaś samo ostrzykiwanie bardzo dobrze pobudza komórki do odradzania się.

malowanie ust pomadką

Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla jakich osób dobra jest ta mezoterapia. Zastosowań jest sporo. Są więc zabiegi na twarz, na ciało albo skórę głowy. Wstrzykiwanie odpowiednich składników zmniejsza zmarszczki, bardzo dobrze nawadnia oraz nadaje jędrności skórze twarzy, a także poprawia jej napięcie oraz kondycję. Mezoterapię możemy też stosować na inne przypadłości, w leczeniu cellulitu, rozstępów oraz łysienia. To świetny zabieg dla każdego, kto chce poprawić wygląd skóry, a chce uniknąć lekarza chirurga. Jest doskonały na pierwsze symptomy starzenia, oraz bardziej zaawansowane zmarszczki. Jak wygląda zabieg? Robi się go przy pomocy bardzo cienkiej igły. Tam dostarczane są składniki wcześniej sporządzonego koktajlu. Są to specjalne koktajle do mezoterapii, Tego typu zabieg – Zobacz: http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/mezoterapia-wroclaw/ na twarz nie zajmuje zbyt długo, mniej więcej godzinę.

Osoba wykonująca zabieg może znieczulać skórę specjalnym kremem, przez co zabieg nie jest taki bolesny. Cena tego typu zabiegu zależy od użytych składników oraz ilości zabiegów, jednakże koszt pojedynczego ostrzykiwania oscyluje w granicach 250-500 zł. Aby jednakże uzyskać dobry efekt nie pomoże pojedyncza wizyta u specjalisty. Najczęściej wykonuje się serię 4-8 zabiegów w odstępie 2-3 tygodniowych. Niektóre osoby łączą taki zabieg z dodatkowymi, co uwidacznia bardziej zmianę urody, jak powiększenie ust. Potrzebne są do takiego zabiegu specjalistyczne wypełniacze do ust.