Jak dobierać ubrania do danego typu sylwetki? O jakiego typu rzeczach koniecznie trzeba pamiętać?

Niewiele ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak należy dopasowywać garderobę, aby ukryć niektóre defekty, lub chociażby po to, żeby uniknąć ubrań, w których będziemy prezentować się średnio korzystnie. Istnieje tak naprawdę wiele zasad, których należy przestrzegać zależnie od typu sylwetki, tężyzny fizycznej, a także wzrostu. Wskazówki te będą dobre dla kobiet, jak również mężczyzn.

Najpierw zajmiemy się osobami, które są wysokie i chude. Niektórzy myślą, iż tego typu osoby nie mają najmniejszych problemów, by dopasować odpowiednie ubrania. To oczywiście nieprawda, ponieważ jest kilka zasad, o jakich trzeba pamiętać, nieważne czy wybieramy sandały męskie 46 czy długie swetry. Jeśli więc mamy szczupłą sylwetkę to jednak unikajmy przylegających do ciała strojów, albo też ubrań, jakie dość mocno eksponują nasze ciało. Może się to niestety prezentować średnio estetycznie. Jeśli mamy dłuższą jak również chudą szyję, to powinniśmy ją zakrywać, na przykład szalem, golfem czy też włosami.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyźni z takim typem sylwetki nie powinni mieć zbyt długich albo też krótkich włosów. Co dla osób niższych oraz puszystych? Ciuchy, jakie kupujemy powinny właściwie przylegać do ciała, nie mogą być zbyt luźne, gdyż dodaje to jakby większą liczbę kilogramów – czytaj o portalu Ceneo. Przede wszystkim mowa tu o okolicach ramion, gdyż ubranie w tej części powinno dobrze przylegać.

Nie powinniśmy zakładać bluzek z odstającymi, luźnymi ramionami, należy jednocześnie unikać sporej wielkość ozdób, ogromnych guzików czy broszek. Przy takim typie figury zalecane są najbardziej proste sukienki, jakie przedłużą wizualnie sylwetkę – dowiedz się więcej . Z pewnością nie musimy się martwić o takie części stroju, jak buty męskie rozmiar 43 albo też skarpety do garnituru, więc takie dodatki można wybierać bez dodatkowych reguł. Samo zaś ubranie musi być dobrane bardzo dokładnie.

Wiedząc o tym możemy być pewni, iż będziemy się prezentować naprawdę pięknie, nie musimy się przy tym martwić, iż tracimy na atrakcyjności poprzez źle dobrany strój. To niesamowicie istotne dla naszej pewności siebie, zawsze więc o tym pamiętajmy.