Halloween – czyli, straszne stworki kontratakują w noc pochodzącego z Irlandii święta Samhain!

„Samhain” jest to – jak zostało już napomknięte w temacie – pochodzące z Irlandii święto, które to bywa organizowane na przywitanie zimy. Jest to odpowiednik bardzo dobrze znanego Halloween, które to od lat dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku powoli coraz mocniej „opanowuje” naszą rodzimą Polskę.

Prezenty od Moodo

Autor: MOODO
Źródło: MOODO
Choć najbardziej znane oraz popularne wewnątrz USA, święto Halloween bywa u nas dość słabiutko popularne, choć każdego roczku coraz bardziej dużo dzieci uczestniczy w „polowaniu” na słodkości, przechadzając się po sąsiadach. Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj artykule skoncentrujemy się pomiędzy innymi na dzieciakach, a konkretniej ich strojach!
produkcja

Autor: James Petts
Źródło: http://www.flickr.com
Choć Halloween oraz Samhain są świętami wymieniającymi się, oraz prosperują równocześnie w Europie jak i wewnątrz USA, to nam – Polakom – mogą się kojarzyć przede wszystkim ze swoimi fantazyjnymi, najczęściej potwornymi strojami, w które przebierają się dzieci – choć często również osoby pełnoletnie – aby jeden raz w roczku zostać jakąś osobą, albo czymś innego rodzaju, niż się w rzeczywistości bywa. Dość często owe święto daje możliwość na pokazanie siebie w innego rodzaju światełku nie tylko dla samego siebie, ale również i dla innych osób. Jeśli chodzi o same przebrania halloween, to istnieją ich setki, jeśli nie tysiące rodzai i odmian tego samego kostiumu.

Czyżbyś chciał otrzymać dużo informacji na ten interesujący temat? Szukasz faktów? W takim razie naciśnij i sprawdź (https://www.maleckamakeup.pl/szkolenia-dla-wizazystow/) – następne artykuły oczekują na Ciebie.

Dla dzieciaków mogą to być przebrania wróżki, kościotrupa, mumii, wampira, królewny, jakiegoś zwierzaka, czy nawet wiedźmy lub czarownika.

Co do strojów dla dorosłych, jednymi spośród popularniejszych ich odmian, są tak nazwane stroje „z pazurem”, które mają za zadanko przebrać nasze osoby za kogoś innego jak i przyciągać wzrok. Zapamiętaj! Dobrze dobrany strój może nas ukryć, lub bardziej wyeksponować – zależnie od tego co naprawdę chcemy!