Czy jedynie dzieciaki mogłyby spać w śpiochach oraz o czym należy wiedzieć przy kupowaniu piżamy?

Osoby, które chcą zasypiać w piżamach, mają okazję cieszyć się z poczucia wygody, jaką gwarantuje tego typu nocne odzienie. Kiedy jednak chcemy wybrać taki towar, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych spraw.

piżamy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim kupując piżamę powinno się w każdym przypadku dobrać jej model do panującej temperatury, zatem ujmując wprost – pory roku. Dlatego o ile w okresie letnim możemy sobie poradzić przy pomocy bluzki oraz krótkich spodenek, o tyle w zimie zdecydowanie korzystniej byłoby użyć dwuczęściowej piżamy. Taki model, zwłaszcza jeżeli jest wyprodukowany z odpowiednich materiałów, mógłby izolować lub skutecznie przepuszczać powietrze. Następną zaletą właściwej klasy piżamki jest to, że surowiec zapobiega powstawaniu plam od potu. Jeżeli chodzi o tkaninę, to naturalnie najkorzystniej jest wybrać materiały naturalne, chociażby len albo miękki jedwab. Osoby, które posiadają wrażliwą cerę, muszą stronić od materiałów sztucznych, gdyż mogą one ją drażnić.
projekty

Autor: bodylook.pl
Źródło: bodylook.pl
Istotne jest również to, aby piżama okazała się nie tylko wygodna, ale także ładna i utrzymana w spokojnych kolorach (granatowym, zielonym), lecz nie powinna być jaskrawa, gdyż w ten sposób nie przygotuje nas do nocnego odpoczynku. Co interesujące, ostatnimi czasy bardzo stylowe są specjalistyczne śpiochy dla dorosłych, jakie swym wyglądem niezwykle przypominają te, jakie kupujemy dzieciom.

Poza tym powinniśmy wiedzieć, że nieodpowiednio dobrany model, mógłby wywołać pewne kłopoty z układem moczowym albo z drogami oddechowymi. Jest jeszcze sprawa stylu. Naturalnie jeśli śpimy sami, to nie ma chyba potrzeby wybierania zmysłowej piżamy. Tę korzystniej zachować dla swego partnera.